Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

Izdevniecība

LNB: Izdevējdarbības nozarē vērojamā lejupslīde var ieilgt

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir apkopojusi Latvijas izdevējdarbības statistiku par 2019. gadu. Paralēli prognozējot 2020. un 2021. gada izdevējdarbības tendences Covid-19 pandēmijas ietekmē un salīdzinot pašreizējo situāciju ar 2007. gadā sākušos globālo finanšu krīzi, LNB prognozē, ka nozarē gaidāma lejupslīde.

Varbūt pamēģināt sākt grāmatu biznesu?

Laikā, kad šķiet, ka visa latviešu tauta pārgājusi uz īsu ziņu aplūkošanu internetā un klikšķināšanu, izvēloties interneta portālu ziņas pēc virsrakstiem, tomēr rodas aizvien jaunas un jaunas izdevniecības, kuras izdod grāmatas.

Gundegas Repšes stāsts publicēts antoloģijā Best European Fiction 2012

Izdevniecībā Dalkey Archive Press nācis klajā Eiropas labāko stāstu krājums Best European Fiction 2012, kurā iekļauts Gundegas Repšes stāsts no stāstu krājuma Stāsti par mācekļiem (2009) – Cik svarīgi būt Ernestam (How Important Is It to Be Ernest?), ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis, vēsta Latvijas Literatūras centrs.

Šonedēļ iznākošo Roulingas grāmatu jau pasūtījuši miljons lasītāju

Jaunajam Harija Potera grāmatu sērijas autores Džoannas Ketlīnas Roulingas romānam The Casual Vacancy, kurš iecerēts pieaugušo auditorijai un iznāks nedēļas beigās, jau tagad ir miljons pasūtījumu, otrdien vēsta britu ziņu portāls Telegraph. Lielbritānijas grāmatu tirgotāji prognozē, ka Dž.K.Roulingas jaunā grāmata kļūs par vienu no šogad pirktākajiem izdevumiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide