Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jānis Stradiņš

Tēvs būtu gandarīts. Pirmie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi daudzpusīgi skars Sēlijas tēmu

Stendera biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku iedibina jaunu tradīciju un aicina interesentus piedalīties pirmajos Jāņa Stradiņa akadēmiskajos lasījumos. Šī gada temats: "Kas ir un kas nav Sēlija? Sēlijas robežas laikā, telpā un sabiedrības apziņā". Lasījumi akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai notiks 8. decembrī no plkst. 13. līdz 16.15.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pirmie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi

Otrdien, 8. decembrī no plkst. 13 līdz 16.15 Stendera biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) iedibinās jaunu tradīciju, aicinot interesentus piedalīties pirmajos Jāņa Stradiņa akadēmiskajos lasījumos. Šī gada temats Kas ir un kas nav Sēlija? Sēlijas robežas laikā, telpā un sabiedrības apziņā. Notikums veltīts akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Latvijas viedākie ļaudis: Vīķe-Freiberga, Zālīte, Rubenis, Kaščejevs un Stradiņš

Norvik Bankas rosinātā Latvijas Vikipēdijas maratona ietvaros ir noslēdzies balsojums par Latvijā viedākajiem ļaudīm. Vieslielāko balsu skaitu ieguvuši eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, zinātnieks Jānis Stradiņš, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, mācītājs Juris Rubenis un zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs.

Bruņota atpūta Biķernieku mežā - cilvēka ierocis pret suņa zobiem

Telefons, mūzikas atskaņotājs, mājas atslēgas - lietas, kas skrējējam parasti ir līdzi treniņa laikā. Pavasara pirmās svētdienas, 22. marta, krosā Biķernieku mežā rīdziniekam Sigordam Stradiņam papildus minētajiem priekšmetiem līdzi bija arī pistole, un par to, ka vīrietis ieroci pielietojis, vakarā pēc sižeta Latvijas Televīzijā uzzināja skatītāji visā Latvijā.

Nule iznākušais pētījums Latvieši un Latvija jau bibliogrāfisks retums

Nozīmīguma ziņā pirmās brīvvalsts laikā izdotajai Konversācijas vārdnīcai pielīdzināmais rakstu krājums Latvieši un Latvija parastam pircējam ir nepieejams - līdz grāmatnīcām nonāca vien 350 eksemplāru, kurus izpirka dažās stundās, otrdien raksta laikraksts Diena.

FOTO: Grāmatas Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem atvēršana

Svinot profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienu, aizgājušās nedēļas nogalē, 17. janvārī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tika paziņots Stradiņa balvas laureāts. Šogad Stradiņa balva, kas dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam profesoram Paulam Stradiņam, piešķirta profesoram Romānam Lācim par izcilu kardioloģijas attīstību Latvijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide