Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Juris Kursietis

Jura Kursieša filma Oļegs tiks izrādīta vairāk nekā 25 kinoteātros Francijā

Skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par mūsdienu verdzību filmā Oļegs izpelnījies arī Francijas kino ekspertu atzinību. Jau oktobra beigās filma nonāks Francijas kinoteātros, kas ir nozīmīgs notikums Latvijai – šī ir pirmā filma, kurai izdevies ielauzties sarežģītajā Francijas kino tirgū. Filma “Oļegs” Francijā tiks izrādīta ne tikai festivālos, bet arī regulārajos kino seansos vairāk nekā 25 kinoteātros, informēja filmas pārstāve.

Latvijas dalība Kannu kinofestivālā; notiks Kursieša filmas Oļegs pasaules pirmizrāde

Francijā 14. maijā sākas Kannu starptautiskais festivāls, kur Latvijas dalībai šogad vairāki svarīgi akcenti, un galvenais no tiem – Jura Kursieša spēlfilmas Oļegs pasaules pirmizrāde sadaļā Director’s Fortnight. Latvijas kinoprofesionāļi strādā arī programmā Producers on the Move, Kannu filmu tirgū un citos starptautiskos notikumos, informē Nacionālā Kino centra pārstāve.

Jura Kursieša filma iekļauta Kannu kinofestivāla konkursā Directors’ Fortnight

Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopdarbā veidotā Jura Kursieša psiholoģiskā drāma Oļegs, kas vēsta par jauna vīrieša cerībām un cīņu par labāku dzīvi, izvirzīta prestižā Kannu kinofestivāla skatei Directors’ Fortnight un maijā tur piedzīvos pasaules pirmizrādi, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Karlovi Vari filmu festivālā prezentē Jura Kursieša topošo filmu Oļegs

Līdz 7. jūlijam Čehijā norisināsies starptautiskais Karlovi Vari Filmu festivāls (Karlovy Vary International Film Festival), kurā šodien, 2. jūlijā, festivāla industrijas sadaļā Topošās filmas (Works in Progress) tiks prezentēta režisora Jura Kursieša topošā spēlfilma Oļegs, informēja filmas pārstāve Marta Lagzdiņa.

Režisors Juris Kursietis sāk uzņemt jaunu spēlfilmu Oļegs

Trešdien, 10. janvārī, uzfilmēti pirmie kadri režisora Jura Kursieša jaunajai spēlfilmai Oļegs / Oleg, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu un starptautisku radošo komandu top studijā Tasse Film kā Latvijas, Lietuvas un Beļģijas kopražojums, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

NKC 2016. gada filmu ražošanas konkursā atbalstītas trīs spēlfilmas

Noslēdzies Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātais 2016. gada filmu ražošanas konkurss, un publiski izziņoti konkursa rezultāti – valsts atbalstu ražošanas uzsākšanai saņem trīs spēlfilmas, piecas animācijas filmas un deviņas dokumentālās filmas, atbalstīti arī astoņi projekti, kuru ražošana uzsākta jau 2015. gadā, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide