Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Juris Kursietis

Latvijas dalība Kannu kinofestivālā; notiks Kursieša filmas Oļegs pasaules pirmizrāde

Francijā 14. maijā sākas Kannu starptautiskais festivāls, kur Latvijas dalībai šogad vairāki svarīgi akcenti, un galvenais no tiem – Jura Kursieša spēlfilmas Oļegs pasaules pirmizrāde sadaļā Director’s Fortnight. Latvijas kinoprofesionāļi strādā arī programmā Producers on the Move, Kannu filmu tirgū un citos starptautiskos notikumos, informē Nacionālā Kino centra pārstāve.

Jura Kursieša filma iekļauta Kannu kinofestivāla konkursā Directors’ Fortnight

Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopdarbā veidotā Jura Kursieša psiholoģiskā drāma Oļegs, kas vēsta par jauna vīrieša cerībām un cīņu par labāku dzīvi, izvirzīta prestižā Kannu kinofestivāla skatei Directors’ Fortnight un maijā tur piedzīvos pasaules pirmizrādi, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

NKC 2016. gada filmu ražošanas konkursā atbalstītas trīs spēlfilmas

Noslēdzies Nacionālā kino centra (NKC) izsludinātais 2016. gada filmu ražošanas konkurss, un publiski izziņoti konkursa rezultāti – valsts atbalstu ražošanas uzsākšanai saņem trīs spēlfilmas, piecas animācijas filmas un deviņas dokumentālās filmas, atbalstīti arī astoņi projekti, kuru ražošana uzsākta jau 2015. gadā, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Filma Modris uzsākusi cīņu par Oskaru

3. novembrī ar Eiropas kinoinstitūciju apvienības EFP atbalstītu seansu Losandželosā, Beverlihilzā, režisora Jura Kursieša spēlfilma Modris sāk sacensību par ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars kategorijā _Labākā ārzemju filma, _informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvija Oskara balvai izvirza Kursieša filmu Modris

ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars labākās ārzemju filmas nominācijā no Latvijas izvirzīta Jura Kursieša spēlfilma Modris, kas ir Latvijas, Grieķijas un Vācijas kopražojums.

Filma Modris nominēta Grieķijas kino balvai

Jura Kursieša debijas filma Modris izvirzīta Grieķijas Hellēņu Filmu Akadēmijas balvai (Hellenic Film Academy award) kategorijās Labākā debija un Labākā montāža, informēja filmas pārstāve Zane Peneze. Katrā kategorijā par labākās filmas titulu cīnās tikai trīs filmas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide