Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Kaķi

Mājas, kur ar depresiju neviens nesirgst

"Pateicoties dzīvniekiem, mūsu mājās neviens nesirgst ar depresiju, arī pandēmijas laikā," saka Ella Veinberga, audzētavas Coonberg* LV īpašniece. Viņas divstāvu namā Liepājā pašlaik mīt 25 kaķi! Un viens suns. Ir seši Turcijas Angoras kaķi, desmit Menas jenotveidīgie, divi Norvēģijas meža kaķi, Ņevas maskarādes pārstāvis. Pie nesen sadzimušajiem kaķēniem saimniece svešiniekus pagaidām nelaiž.

Aptaukojas arī mājdzīvnieki

Visbiežākais aptaukošanās cēlonis suņiem un kaķiem ir pārlieku liels uzņemto kaloriju daudzums un maza fiziskā aktivitāte.

Kas arhitektam ko kaķu māju neuztaisīt

Pagājušajā ziemā bijusī kolēģe Aija Duļevska-Cālīte, kas vasarās dzīvo Garupes dārzkopības kooperatīvā Arhitekts, atsūtīja man skaistu divu kaķu māju foto. Namiņa autoru viņa gan nezināja. Nesen, iztaujājot paziņas, uzzināju, ka par kaķu mieru un drošību parūpējies arhitekts Andris Vītols. Viņš jau no 60. gadu beigām dzīvo paša projektētā mājā kooperatīvā Arhitekts Garupē.

Neviens ielas kaķis nav no kosmosa nokritis

Vigda Jirgensone ar sunīti Tīnu baltajā ziemā dodas pastaigā pa dārziņu kooperatīva Silmala mazajām ieliņām. Aiz viņām soļo kaķu rinda – pieci savējie un tie, kuri arī jūtas kā savējie. Parasti sanāk no sešiem līdz padsmit staigātājiem. Kaķi, astes lepni gaisā saslējuši, ir droši un pašpārliecināti – esam taču viena ģimene.

Runcis jākastrē

Mūsu veterinārā centra apmeklētājs pārsteigts, ka vēl gadu nesasniedzis runčuks jau kož un skrāpē mājiniekiem. Dzīvojot laukos, runcis iesaistās kautiņos ar apkārtnes kaķiem, nāk mājās savainots, netīrs. Vai kastrācija palīdzēs mazināt jaunuļa agresiju?

Vajag taču prast – ierasties no Arābu Emirātiem un Rīgā izlidot pa logu

Pagājušajā vasarā Taņai pēkšņi šķita, ka gar logu ārpusē nolido kāds sainītis. Viņa izskrēja uz lodžijas un ieraudzīja lejā zālē guļam baltu kaķi. Lidojošais brīnums bija iesprucis pagraba loga ailē. Ko nu? Vīrs izmeta frotē dvieli, un Taņa izvilka pārbijušos kaķi dienas gaismā. No kura loga dzīvnieks izlidoja?

Ar lolojumdzīvnieka pasi pasaulē

Pēkšņi nobruka iecerētā intervija, fotogrāfs jau ir klāt, bet man nav rezerves varianta. Gandrīz vai jāraud. Pēkšņi atceros, ka mūsu mājā dzīvo Igors Storoževs ar savu mammu Margaritu, un viņiem esot divi kaķi Kanādas sfinksi, no kuriem viens ir liels ceļotājs, bet vasara taču ir ceļojumu laiks.

Pakešu logi – briesmas kaķiem

Drīz ar siltu laiku, putnu dziesmām un saulīti debesjumā pavasaris atnāks uz palikšanu. Taču jaukais laiks nāk arī ar biežāku dzīvnieku traumatismu, un šis gads nav izņēmums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide