Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Piektdiena, 6. augusts
Aisma, Askolds

KAŽOKZVĒRI

Igaunijā aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Igaunijas Rīgikogu trešdien pieņēmis grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Dabas aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt dzīvnieku audzēšanu un turēšanu tikai vai galvenokārt kažokādu iegūšanai.

Deputāti Priekulē atbalsta jaunas kažokzvēru fermas būvniecību

Priekules novada domes deputāti ceturtdien, 31.oktobrī, vienbalsīgi atbalstīja ūdeļu fermas būvniecību Gramzdas pagastā. Iepriekš 11 vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas atklātā vēstulē bija aicinājušas to nedarīt, norādot, ka kažokzvēru audzēšana ir saistīta ar vides piesārņojumu, turklāt šaurajos būros nav iespējams nodrošināt konkrētai dzīvnieku sugai nepieciešamos apstākļus, un tas dzīvniekiem sagādā ciešanas.

Būt vai nebūt kažokzvēriem

Jau 10 091 iedzīvotājs ir parakstījies par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, un nu šis jautājums būs jāizlemj Saeimai. Tuvāko mēnešu laikā iniciatīvas ierosinātāja organizācija Dzīvnieku brīvība plāno iesniegt parlamentā atbilstošu likumprojektu un kolektīvo iesniegumu. Kažokzvēru audzētāji savukārt uzsver nozares devumu tautsaimniecībā un norāda, ka āda ir pieprasīta eksportprece.

Savākti 10 tūkstoši parakstu par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu

Portālā Manabalss.lv savākti 10 000 Latvijas pilsoņu paraksti, lai izskatīšanai Saeimā iesniegtu iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, portālu Diena.lv informēja biedrība Dzīvnieku brīvība. Vairākas dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijas ir apstrīdējušas pašreizējo Ministru kabineta noteikumu "Labturības prasības kažokzvēru turēšanai" atbilstību dzīvnieku aizsardzības likumam.

Iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu tuvojas iesniegšanai Saeimā

Sabiedrības iniciatīvu portālā "manabalss.lv" trīs mēnešu laikā par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu parakstījušies nedaudz vairāk kā 9200 iedzīvotāji. Lai iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu tiktu iesniegta Saeimā, iniciatīvas iesniedzējiem - biedrībai "Dzīvnieku brīvība" - portālā "manabalss.lv" vēl jāsavāc aptuveni 770 paraksti.

PVD: Latvijas kažokzvēru audzētavās labturības prasības ir ievērotas

Latvijas kažokzvēru audzētavās labturības prasības tiek ievērotas - dzīvniekiem ir nodrošināti atbilstoši turēšanas apstākļi, pietiekamā daudzumā barība un dzeramais ūdens, kā arī tie saņem nepieciešamo veterināro aprūpi, secinājuši Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, kuri šonedēļ Latvijas kažokzvēru audzētavās veica ārpuskārtas pārbaudes, portālu Diena.lv informēja PVD.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide