Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Kibernoziegumi

Pērn lielākajā daļā gadījumu kiberapdraudējuma avots bijusi Krievija

Pērn situācija Latvijas kibertelpā turpinājusi saglabāties stabila un uzbrukumu intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējā gadā, ir bijusi mainīga - tie realizēti viļņveidīgi, turklāt lielākajā daļā gadījumu kiberapdraudējuma avots bijusi Krievija, pagājušā gada darbības pārskatā norādījis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).

EY: Kiberuzbrukumu skaits pasaulē audzis par 75% pēdējo piecu gadu laikā

Kiberuzbrukumu skaits pasaulē audzis par 75% pēdējo piecu gadu laikā, tostarp Latvijā īpašs izaicinājums ir politiski motivēti uzbrukumi, informēja konsultāciju kompānijas EY pārstāvji, atsaucoties uz veikto pētījumu par kiberdrošības risku novēršanu EY 2023 Global Cybersecurity Leadership Insights.

Cert.lv: Pērn ES kibertelpā visvairāk uzbrukts Polijai un Latvijai

Eiropas Savienībā (ES) pērn visvairāk kiberuzbrukumu notikuši Polijai un Latvijai, trešdien preses konferencē žurnālistiem sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv vadītāja Baiba Kaškina, atsaucoties uz _Cert-EU_datiem par Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Digitālās drošības kaujas lauks

Kibernoziedznieki kļūst arvien radošāki un bīstamāki, taču tieši tāpat meistarībā aug arī tie, kas pret viņiem cīnās. Tā ir nemitīga sacensība – kura puse ātrāk izdomās kaut ko jaunu, lai uzbruktu vai aizstāvētos.

Microsoft: Pieaug kiberuzbrukumu skaits valstu kritiskajai infrastruktūrai

Laika posmā no 2021.gada jūlija līdz 2022.gada jūnijam būtiski pieaudzis kiberuzbrukumu skaits, kas vērsti pret valstu kritisko infrastruktūru, to īpatsvaram citu nacionāla līmeņa kiberdraudu vidū sasniedzot 40%, kas ir par 20 procentpunktiem vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, liecina Microsoft jaunākā globālā digitālā aizsardzības ziņojuma dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide