Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Klusais Okeāns

Klusā okeāna salās izsludināta cunami trauksme

Pēc trešdien Klusajā okeānā notikušās spēcīgās zemestrīces Jaunkaledoniju, Fidži un Vanuatu apdraud cunami, kura viļņu augstums varētu sasniegt metru, brīdina seismologi.

Brīnumainā izglābšanās vai teicams teātris?

Varonis vai viltvārdis? Pagaidām nav skaidrs, kurš apzīmējums atbilst 37 gadus vecajam salvadoriešu zvejniekam, kuru pirms divām nedēļām atrada laivā, kas dreifēja Klusajā okeānā pie Māršala Salām. Vīrietis apgalvo, ka okeānā pavadījis ilgāk par gadu un pārticis no putnu gaļas un zivīm.

Pasaules zemestrīču karte

Kāds entuziasts, vārdā Džons Nelsons, apkopojis pasaulē reģistrētos zemestrīču gadījumus un atzīmējis tos kartē, tādējādi radot unikālu zemestrīču grafisko attēlu.

Japāna atklāj milzīgus derīgo izrakteņu krājumus

Japāna Klusajā okeānā atklājusi jaunus derīgo izrakteņu krājumus, turklāt tik lielā apmērā, ka šīs atradnes ļaus uzturēt valsts augsto tehnoloģiju industriju vismaz 200 gadus, ziņo portāls news.com.au. Apmēram 6,8 miljoni tonnu vērtīgu minerālu, ko Japāna izmanto elektrisko automašīnu, lāzeru un citu produktu ražošanā, atklāti Klusajā okeānā, 2000 km attālumā no Tokijas, aģentūrai AFP paziņoja Tokijas augstskolas profesors Jasuhiro Kato.

Klusais okeāns aizaug ar plastmasu

Miljardiem sīku plastmasas daļiņu Klusajā okeānā veido milzīgus piesārņojuma plankumus, kas var nopietni iedragāt dzīvo organismu veselību un izmainīt okeāna dabisko vidi, secinājuši amerikāņu zinātnieki. Kalifornijā bāzētā Skripa Okeanogāfijas institūta pētnieki konstatējuši, ka pēdējos 40 gados Klusā okeāna ziemeļaustrumos plastmasas piesārņojums ir pieaudzis simtkārtīgi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide