Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Konkurence

Eiropas Savienībai jāveicina konkurence

Par Eiropas Savienības (ES) vienoto iekšējo tirgu un konkurenci tajā, par to, cik lielā mērā dalībvalstis ir gatavas atteikties no protekcionisma un kad sāks darboties vienots digitālais tirgus, stāsta Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietniece Anna Marija Koraca-Bilta.

Dienas starts: Vairs nesveicinās, jo konkurents

Brīvs tirgus nav iedomājams bez konkurences. Vēl grūtāk, ja tirgus ir mazs, limitēts un ar samērā zemu pirktspēju. Šoreiz skaidrosim, kā Dienas starta dalībniekiem sokas Latvijas tirgus mazajā, omulīgajā «pīļu dīķī».

Konkurence atkritumu nozarē iedzīvotāju rēķinus palielinās vidēji par 5 santīmiem mēnesī

Ļaujot lielveikaliem izvēlēties ar pašvaldību nesaistītus atkritumu apsaimniekotājus, atsevišķās pašvaldībās atkritumu apsaimniekošanas maksa iedzīvotājiem var pieaugt līdz pat 30%, turpretim citās nemaz. Vidēji šis pieaugums varētu būt par pieciem santīmiem uz personu mēnesī, izrēķinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Noteikumi, kas paredz šādu regulējumu, līdz valdības komitejas darba galdam varētu nonākt nākamnedēļ.

EK piemēro 1,5 miljardu eiro naudassodu ekrānu lampu kartelim

Eiropas Komisija (EK) trešdien piemēroja gandrīz 1,5 miljardu eiro (1,05 miljardu latu) lielu naudassodu kompānijām televizoru un monitoru elektronstaru lampu biznesā, kuras atzītas par vainīgām karteļa vadīšanā.

Ierēdņi sarežģī konkurenci pasta tirgū

Lai gan Latvijā drīzumā gaidāma pasta tirgus liberalizācija, kam vajadzētu nodrošināt patērētājiem draudzīgākas pasta pakalpojumu cenas un augstāku pakalpojumu kvalitāti, tomēr pagaidām prognozes par to, kādi ieguvumi gaidāmi, ir neskaidras, jo nav zināms, vai kāds uzņēmums būs gatavs - paralēli Latvijas pastam - izvērst aktīvu darbību iedzīvotāju vēstuļu nosūtīšanā.

Ar pašvaldību gādību atkritumi kļūst dārgāki

Teju 500 saulkrastiešu apvienojušies novada domei adresētajā iesniegumā, protestējot pret atkritumu apsaimniekotāju maiņu un pašvaldības līguma slēgšanu ar SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO). Pēc iedzīvotāju aprēķiniem, apsaimniekotāju maiņa atkritumu savākšanu sadārdzinājusi vidēji par 39%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide