Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kosmonauti

Krievija gatavojas apgādāt kosmonautus ar ieročiem

Krievija pārbauda ieroci, ko kosmonauti varētu izmantot savvaļas dzīvnieku aizbaidīšanai pēc nolaišanās nomaļos apvidos, trešdien paziņojis Krievijas kosmosa aģentūras Roskosmos vadītājs Dmitrijs Rogozins.

Starptautiskajā kosmosa stacijā jau 15 gadu pastāvīgi mitinās cilvēki

Starptautiskās kosmosa stacijas (ISS) apkalpe un zinātnieki uz Zemes šonedēļ atzīmē 15. gadadienu, kopš šajā daudzu valstu kopīgi radītajā inženiertehnoloģiju brīnumā, kas riņķo orbītā ap mūsu planētu, pastāvīgi uzturas cilvēki. Lielākās ISS projekta attīstītājas un finansētājas ir ASV un Krievija, kuras, neraugoties uz saspīlētajām politiskajām attiecībām, turpina sadarboties, lai darbs stacijā neapstātos.

Noslēdzas "lidojums" uz Marsu

Pēc 520 dienu ilgas atšķirtības no ārpasaules piektdien no īpašas kapsulas, kas atrodas pētījumu centrā Maskavas apkaimē, iznāks seši brīvprātīgie, kas piedalījās unikālā eksperimentā, kura mērķis bija noskaidrot, vai cilvēki spēj psiholoģiski un fiziski izturēt garo un nogurdinošo ceļojumu uz tālo planētu Marsu, ko cilvēce cer apgūt tuvāko gadu desmitu laikā.

Klauns dodas izplatījumā

No Baikonuras kosmodroma Kazahstānā trešdien veiksmīgi startējis Krievijas kosmosa kuģis Sojuz ar diviem kosmonautiem un kanādiešu miljardieri Giju Laliberti, kurš kļuvis par pasaules septīto kosmosa tūristu. 50 gadu vecais pasaulslavenās cirka trupas Cirque du Soleil dibinātājs par ceļojumu uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) samaksājis vairāk nekā 35 miljonus dolāru (16,8 miljonus latu).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide