Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kristīne Želve

Bez misijas apziņas. Intervija ar rakstnieci Kristīni Želvi

"Ja raksti romānu, vari nodarboties ar jautājumiem, uz kuriem īstenībā atbildes nav," – rakstniece Kristīne Želve, pabeigusi savu Grosvaldiānu, uzsver, ka priekšplānā viņai ir bijušas mākslinieciskās ambīcijas – "huligānēšanās" ar valodu un stilu

Noslēdzas vēsturiskās daudzsēriju filmas Emīlija. Latvijas preses karaliene filmēšana

Jūnijā noslēdzas filmēšanas periods septiņu sēriju filmai Emīlija. Latvijas preses karaliene – projektam, kurš 2020. gada septembrī tika atbalstīts Nacionālā kino centra un Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par nozarei piešķirto papildu finansējumu ārkārtas situācijā. Seriāls top studijā Mistrus Media, to veido režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, galvenajā lomā – aktrise Guna Zariņa, pirmizrāde – jau šoruden, informēja producents Gints Grūbe.

KDi lasi: Teodors un Teuvo

Krāšņi ilustrētais rakstu krājums Fedja. Teodors. Tulio par Latvijā dzimušo somu melodrāmas meistaru Teuvo Tulio sniedz izsmeļošas atbildes gan par latvju (?) cilmes somu kinoģēnija radošo ceļu, gan par "lielo tautu staigāšanu"

Augusta pirmdienās LTV1 filmas par izcilām personībām

"Augusta pirmdienās, plkst. 23.25, LTV1 eksponēs izcilas ar Latviju saistītas personības, kas devušas unikālu ieguldījumu kultūrā vai uzņēmējdarbībā, ar saviem darbiem izskanot plaši pasaulē. Būtiski, ka spožo talantu atspoguļojumu savā interpretācijā snieguši vieni no labākajiem pašmāju dokumentālistiem," stāsta Latvijas Televīzija (LTV) valdes loceklis programmu attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, uzsverot, ka LTV1 skatītājs iepazīs Pētera Krilova redzējumu par Gustavu Kluci, MINOX radītāju Valteru Capu, Ilonas Brūveres versiju par Veru Muhinu un Kristīnes Želves Latgales puiku Fedju.

Nogurums

Sagurums bija jau pēc darba dienas un Nacionālo dārgumu ieraksta, bet nupat, pēc Sastrēgumstundas LTV, iestājās nogurums.

Interese par Latviju pieaug

Ar priecīgo ziņu, ka Māra Putniņa piedzīvojumu romāns _Mežonīgie pīrāgi _nominēts Vācijas Jaunatnes literatūras balvai, no Leipcigas grāmatu tirgus atgriezusies Latvijas literātu grupa - rakstnieki, izdevēji, ilustratori, tulkotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide