Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Kuģis

FOTO: Latvijas SIA LSC kuģa apkalpe Karību jūrā izglābusi zvejniekus

Pirmdienas naktī, atrodoties Karību jūras līcī netālu no salas Alta Vela, LSC kuģa Elandra Redwood komanda saņēma mayday signālu, kas liecina par dzīvību apdraudošu situāciju nosūtītajās koordinātās. Sekojot jūrniecības protokolam, Elandra Redwood komanda kā vistuvāk esošais kuģis devās uz iesūtītajām koordinātēm, veicot glābšanas operāciju, portālu Diena.lv informē Vitol pārstāve Elīna Korba.

Latvijas Jūras administrācija: Jūras krastā uzceltā ēka nav kuģis

Pāvilostas novadā pašā jūras krastā uzbūvētā konstrukcija, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski skaitās būvniecības stadijā esošs kuģis, nav kuģis, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Jūras administrācijas (LJA) valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš.

Plāno aizliegt nereģistrētu kuģu izmantošanu ūdens satiksmē

Satiksmes ministrija plānojusi turpmāk noteikt, ka nereģistrētus kuģus ūdens satiksmē izmantot būs aizliegts, neatkarīgi no tā, kuras valsts valstiskās piederības pazīmes tas izmanto, jo praksē ir konstatēti gadījumi, ka ūdens satiksmē tomēr piedalās atsevišķi nereģistrēti kuģi, galvenokārt atpūtas kuģošanā iesaistītie.

FOTO: Jūrā pirmo reizi devies jauns, futūristisks ASV karakuģis

Pirmdien, 7.decembrī, pirmo reizi atklātos ūdeņos devies ASV flotes lielākais un modernākais raķešu kuģis - iznīcinātājs. _USS Zumwalt _ir visai futūristiska paskata karakuģis, un ir pirmais no trim šāda tipa kuģiem, ko iecerēts iekļaut ASV flotes sastāvā, vēsta tehnoloģiju portāls The Verge.Pirmais izmēģinājuma reiss palīdzēs izvērtēt jaunā kuģa stabilitāti.

Latvijā nav institūcijas, kas pirms došanās jūrā pārbaudītu kuģu apkalpes

Latvijā nav tādas institūcijas, kuras uzdevums būtu kontrolēt, vai kuģu apkalpes locekļi jūrā nedodas alkohola reibumā, aģentūrai LETA pastāstīja Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veita.Normatīvajos aktos kuģu apkalpei, tāpat kā automašīnu vadītājiem, ir noteikts aizliegums pildīt pienākumus alkohola reibumā, tomēr neviena institūcija to regulāri nekontrolē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide