Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Labklājība

Lai mazinātu iedzīvotāju nabadzību, jāpaveic vēl ļoti daudz

Bezdarbnieku apmācības sistēmu nepieciešams pilnveidot, jo ne vienmēr tiek ņemtas vērā darba tirgus prasības, uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība) intervijā Magdai Riekstiņai.Fragments no intervijas:Vai, nonākot no finanšu ministra amata labklājības ministra amatā, radies iespaids, ka sociālekonomiskā situācija ir smagāka, nekā iepriekš domājāt? Labklājības ministrija (LM) tomēr ir tā, kam jāstrādā ar vissarežģītākajām situācijām, kādās nokļūst iedzīvotāji.

Klementjevs: Sociālos jautājumus vieglāk sarunāt ar Vienotību nevis ZZS

Lai gan Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi daudz runājuši, cik ļoti iestājas par sociālajiem jautājumiem, Saeimā konkrētas iniciatīvas daudz vieglāk sarunāt ar Vienotības politiķiem, intervijā žurnālistam Mārim Zanderam atzinis Saeimas deputāts, Sociālo un darba lietu komisijas loceklis Andrejs Klementjevs (Saskaņa).Fragments no intervijas:**Jūs bieži kāpjat tribīnē, lai aizstāvētu pensionārus. Šķiet, jūs var apsveikt ar jaunu sabiedroto - partiju Vienotība?**

Pētījums: Ienākumiem mazāk attīstītajos reģionos Latvijā risks atpalikt arī turpmāk

Strauja ekonomikas izaugsme 2011-2012.g. veicināja mājsaimniecību ienākumu kāpumu, tomēr tas nebija vienmērīgs Latvijas reģionu starpā. Ienākumu nevienlīdzība starp reģioniem saglabājas, turklāt izskatās, ka pērn kopējie mājsaimniecību ienākumi auga lēnāk tieši mazāk attīstītos reģionos, secināts Swedbank pētījumā.

Banku eksperts: Patiesie nabagi Latvijā ir ģimenes ar vairākiem nepilngadīgiem bērniem

"Es nekautrētos paaugstināt diezgan krasi nekustamā īpašuma nodokli, pat ja šis solis daļai iedzīvotāju liktu mainīt dzīvesvietu. Labāk, lai ir nodokļu sistēma, kura liek cilvēkiem pārcelties no Jūrmalas uz Mārupi, nekā sistēma, kura ar tai šobrīd piemītošo nesabalansētību starp ienākumu un īpašuma nodokļiem, kavē ekonomikas attīstību un veicina cilvēku aizbraukšanu no Latvijas vispār," par nepieciešamajām izmaiņām nodokļu sistēmā portālam Diena.lv komentēja DNB bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide