Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Arhitektu savienība

No Spilves līdz Andrejsalai. Latvijas nacionālās koncertzāles būvniecībai tiek ieteiktas 36 novietnes

Meklējot Rīgā atbilstošāko vietu Latvijas nacionālajai koncertzālei, Latvijas Arhitektu savienība (LAS) līdz 18. janvārim rosināja visus interesentus iesūtīt savus priekšlikumus. Aicinājumam atsaucās 23 fiziskas personas, tostarp arhitektūras un mūzikas nozares profesionāļi, radošās darbnīcas organizatori, Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras un Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, kā arī trīs juridiskas personas. Kopumā piedāvātas 36 novietnes vairāk nekā 50 Rīgas adresēs.

Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2019 saņem Sāls māja Pāvilostā

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta Sāls māja Pāvilostā un tās autore Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti), portālu Diena informē Latvijas Arhitektu savienība. Balva zelta ananasa formā tika pasniegta Arhitektūras gada balvas 2019 svinīgajā ceremonijā Rīgas cirkā. Latvijas Arhitektūras gada balvas - sudraba ananasus - ieguva Lubānas kapličas jaunbūve, Alūksnes Bānīša stacija un Mad City Riga 2018 autori, bet žūrijas īpašo atzinību izpelnījās arī Lielplatones vešūža restaurācija.

Svētdien Rīgas sabiedriskajā transportā – ekskursijas par arhitektūru

Svētdien, 5. oktobrī, Rīgā notiks vēl nebijusi kultūras akcija – atsevišķi sabiedriskā transporta maršruti uz vienu dienu kļūs par sava veida tūrisma izbraucieniem, kur gidi pasažieriem stāstīs par ceļā esošajiem arhitektūras un pilsētvides objektiem un notikumiem, pavēstīja Latvijas Arhitektu savienība.

Pēc pašu lūguma aptur Zolitūdes Maxima arhitektu sertifikātu darbību

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Sertificēšanas centra padome, respektējot arhitektu - Zanes Kalinkas un Andra Kalinkas lūgumu, no otrdienas, 26.novembra, līdz avārijas cēloņu izmeklēšanas beigām pieņem glabāšanā A.Kalinkas un Z.Kalinkas izsniegtos arhitekta prakses sertifikātus un amata zīmogus, portālam Diena.lv pavēstījas LAS Sertificēšanas centra padomes priekšsēdētājs Uģis Ratuškins.

Arhitektu savienība aicina būvniecības procesā iesaistītos apzināties savu atbildību katrā darbā

Ir vajadzīgs laiks ne tikai notikušā izmeklēšanai. Ir vajadzīgs krietns laiks arī notikušā apjēgšanai – tik šokējoša, prātus un sirdis plosoša ir vakardienas traģēdija Zolitūdē. Latvijas Arhitektu savienība un visi Latvijas arhitekti sēro kopā ar Latvijas tautu un bojāgājušo tuvajiem. Taču laiks negaida, un mums visiem, cik vien iespējams ātri, ir jātiek skaidrībā – kamdēļ tik daudz cilvēkiem bija veltīgi jāmirst. 

Vietas, kuras noturēs Latvijā

Arhitektūras gada skates darbi apliecina, ka Latvijā ir iespējama kvalitatīva publiskā arhitektūra

Dripe: Jāapvieno funkcionalitāte ar labu arhitektūru

Latvijas Arhitektu savienība aicinaja uz diskusiju Bērnudārzi. Pieredze un perspektīve, kas notika 27.martā, Arhitektu namā, Torņu ielā 11, Rīgā. Jau ilgu laiku sabiedrībā ir aktuāls jautājums par pietiekamu skaitu audzēkņu vietu nodrošinājumu bērnudārzos, piedāvājot tā risināšanai dažādas iespējas - gan īrējot pagaidu bērnudārzu būves, gan izvietojot pirmsskolas grupas skolu ēkās.

Latvija piedalīsies Venēcijas starptautiskajā arhitektūras biennālē

No 29. augusta līdz 25. novembrim Venēcijā norisināsies 13. starptautiskā arhitektūras biennāle, kurā Latvija tiks pārstāvēta ar ekspozīciju Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā.Latvijas ekspozīcijas kuratore ir Ieva Kulakova, bet darbu veido _Other Side Studio _sadarbībā ar arhitekti Līgu Apini, liecina Latvijas Arhitektu savienības informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide