Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Latvijas Ceļu būvētājs

Bez autoceļiem ekonomika neattīstīsies

Ja valdība neatradīs naudu autoceļu finansēšanai, autoceļu būvniecības nozare var sarukt par trešdaļu, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver biedrības Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ministrs visu atrisinās?

"Zaudējumi, kurus cieš mūsu ekonomika sakarā ar to, ka tiek braukts pa sliktiem ceļiem, līdz ar ko ir lielāks degvielas patēriņš, vairāk izmešu, palielinās izmaksas tehniskā parka uzturēšanai, vairāk jāizdod nauda servisos, kā arī tiek ceļā patērēts ilgāks laiks, nekā būtu nepieciešams, ir 1,1 miljards eiro 2018. gadā. Salīdzinājumam – vēl 2017. gadā tie bija 890 miljoni eiro. Tātad situācija pasliktinās," intervijā Romānam Meļņikam atklāj biedrības Latvijas ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Atgādina deputātiem par Valsts autoceļa fonda atjaunošanas plānu

2014. gadā daļa Saeimas deputātu parakstīja apņemšanos par Valsts autoceļu fonda atjaunošanu jau 2015. gadā, tomēr šis solījums aizvien nav izpildīts, norāda ceļu un tiltu būves firmu intereses apvienojošā biedrība Latvijas Ceļu būvētājs (LCB).

Tikai ar budžeta naudu reģionos kritisko ceļu stāvokli nāksies pieciest ilgi

Nākamajā gadā septiņi miljoni eiro tiks novirzīti vietējo ceļu sakārtošanai. Reģionālajiem ceļiem ieplānota lielāka summa - 71,5 miljoni eiro, bet arī tā tiek dēvēta par ārkārtīgi mazu. Problēma lielākoties saistīta ar to, ka vietējiem ceļiem Eiropas Savienības (ES) finansējums piešķirts netiek, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijas Ceļu būvētājs: MK var nelolot ilūzijas, ka ceļiem palīdzēs Lielā talka

Biedrība Latvijas Ceļu būvētājs (LCB) pauž neizpratni un sašutumu par Ministru kabineta rīcību, kas, izskatot 2015.gada valsts budžeta projektu, neatbalstīja pilnīgi nevienu (!!!) Satiksmes ministrijas iesniegto jauno politikas iniciatīvu pieprasījumu. Rezultātā ceļu būve nākamajā gadā nesaņems nepieciešamo finansējumu 47,9 miljonu eiro apjomā.

Latvijas Ceļu būvētājs: Tiltiem prasa piešķirt plāksteri, lai gan vajadzīga operācija

Satiksmes ministrija Ministru kabinetam ir pieprasījusi papildus piešķirt 7,9 miljonus eiro ceļu un tiltu stāvokļa uzlabošanai. No šīs summas 1,9 miljoni eiro paredzēti tiltu remontam - astoņu tiltu sakārtošanai un projektēšanas darbu sākšanai 15 tiltiem. Vēl trīs miljoni eiro plānoti nepieciešamo ikdienas uzturēšanas pasākumu veikšanai uz 163 tiltiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide