Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 30. maijs
Lolita, Vitolds, Letīcija

Latvijas lepnums 2015

Būtiski, ka sadzirdēts stāsts par dzīvnieku glābšanu

"Man Latvijas lepnuma balva Ābele palīdz," saka Ildze Leimante. 2015. gadā viņa Latvijas lepnuma balvu saņēma par aktivitātēm, glābjot klīstošos un bez pajumtes palikušos kaķus un suņus Liepājā. Tolaik šī problēma bija īpaši aktuāla, jo daudzi dzīvnieki bez aprūpes tika pamesti grūtībās nonākušā metalurģijas milža - uzņēmuma Liepājas metalurgs - un ar to saistītās infrastruktūras teritorijā.

Skan jauno eņģeļu stabules

"Laiks ir skrējis, joņojis ļoti ātrā tempā. Beidzot sadūšojāmies un noorganizējām Jauno ērģelnieku festivālu Eņģeļu stabules. Tas izdevās - piedalījās daudzi jaunie ērģelnieki no Latvijas mūzikas skolām un turpmāk festivāls notiks katru gadu," saka Ieva Lazdāne, Latvijas lepnuma 2015 balvas ieguvēja nominācijā Skolotājs.

Latvijas lepnuma stāsts: Gaišām vecumdienām laukos

Aiz loga viena no tām ziemas dienām, kad gaisma tā arī neuzaust. Ārā laiks mitrs, drēgns, pelēcīgs. Pa logu redzamas vecas ābeles, kurās šūpojas pa kādam sasalušam ābolam, tos knābā vairāki krāšņi sīļi. Margrieta Lestrādena, nīderlandiete, kas saimnieko Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās Vecjauži Cēsu puses Zaubē, spriež, ka, iespējams, koki šeit aug jau kopš mākslinieka bērnības laikiem.

Dod pajumti un sirds siltumu

Jau astoņus gadus netālu no Valmieras, Liepā, darbojas biedrības Cerību centrs patvēruma māja, kurā dzīvo nepilngadīgās māmiņas, sievietes, kas cietušas no vardarbības, un grūtnieces, kuras ģimene un sabiedrība atstūmušas. Cerību centra vadītāja Gita Bināne viņām palīdz gan ikdienā atbalstot ar padomu, gan organizējot centra dzīvi un darbību.

Latvijas lepnuma stāsts: Kokļu meistara sirdī tautas mūzikas gēns

"Katrs cilvēks ir kā dārgakmens - mazāks vai lielāks, tas atkarīgs no viņa darbiem, attieksmes pret otru un mīlestības starojuma. Šāds cilvēks ir Imants Robežnieks - Latvijā un pasaulē vienīgais koncertkokļu meistars,» _Latvijas lepnuma_balvas pieteikumam raksta Nacionālās bibliotēkas darbiniece Valda Upena un turpina, «ir ļoti daudz noslēpumu, kā panākt, lai koka dēlīši skanētu, un tas ir meistara pārziņā.

Sagaidīja savus četrus eņģelīšus

"Nezinājām, ka ir tādi eņģeli, kas vienā brīdī var pie mums nolaisties," tā par savām četrām adoptētajām meitenītēm saka Zane un Agris Bārbali. Viņu dzīve mainījās pēkšņi, kad ģimene kļuva krietni lielāka, un tagad abi vecāki katru dienu atkārto, ka ir laimīgi, jo atraduši cits citu - viņi meitenes, meitenes - viņus.

Latvijas lepnuma stāsts: Dedzīgas vēlēšanās piepildās

"Apbrīnoju Svetlanu un Vitāliju Ribčikus – par to, cik viņiem plaša sirds un cik ļoti viņi mīl bērnus. Audžuģimene, kas nepazīst ļaunumu un vienmēr bērniem sniegs atbalstu. Viņi sniedza palīdzīgu roku, kad mana dzīve aizgāja nepareizajā virzienā. Mīlestība un saticība šajā ģimenē ir ļoti liela," pieteikuma vēstulē Latvijas lepnumam raksta Vita Eistere, kura gadu dzīvojusi Ribčiku ģimenē.

Latvijas lepnuma stāsts: Kad laukos skan klavieres

Aglonas bazilikas Kora skolā tās direktori Ievu Lazdāni audzēkņi sauc par skolotāju Ievu. "Sirdī viņa ir īstena latgaliete, kura ar savu attieksmi un darbiem māca bērniem cieņu pret latgaliešu kultūru un valodu. Esmu lepna, ka viena no manām skolotājām ir Ieva - cilvēks, kurš savu dzīvi veltījis darbam, audzēkņos ieguldījis daudz zināšanu un mīlestības pret mūziku, kas iet roku rokā ar ticību," pieteikuma vēstulē _Latvijas lepnumam _raksta Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkne Amanda Repša-Kondratjeva.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide