Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijas Radio koris

Laiks personiskai, patiesai lūgšanai

Latvijas Radio kora, kamerorķestra Sinfonietta Rīga un diriģenta Sigvarda Kļavas koncertā Svētā Siluāna lūgšanas 26. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā skanēs Arvo Perta un Ērika Ešenvalda mūzika, kā arī Georga Pelēča un Andreja Selicka darbu pirmatskaņojumi.

Mākslas centrā Zuzeum notiks Reiņa Zariņa un Latvijas Radio kora koncertizstāde

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 7. un 8. oktobrī sadarbībā ar mākslas centru Zuzeum notiks neparasta koncertizstāde - Samtaini zaļš. Mirklīgas, skaņu krāsās pierakstītas gleznas te mīsies ar jau audeklā zīmētiem ritmiem, Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Rudens ainavu pēc Jāņa Ivanova atstātajiem skaņu/krāsu metiem bagātinās gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Koncerta mākslinieciskais vadītājs - diriģents Sigvards Kļava.

Vēstījums par gara, ideālu un ticības spēku. Lielajā piektdienā izskanēs koncertuzvedums Purpura pārdevēja

"Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības, un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības..." Šādi skan viena no varonīgās disidentes Lidijas Lasmanes dzīves atziņām. Pērnvasar bija viņas 95 gadu jubileja, kurai Latvijas Radio koris nu velta koncertuzvedumu Purpura pārdevēja. Tas jau ir ierakstīts Dzintaru mazajā koncertzālē un tiks raidīts Latvijas Televīzijas 1. kanālā Lielajā piektdienā, 2. aprīlī, plkst. 16.45.

Latvijas Radio kora koncerts Pareizticīgo Ziemassvētki pieejams tiešsaistē

Aizvadītajā sestdienā, 9. janvārī, tiešraidē no Liepājas koncertzāles Lielais dzintars programmā, kas veltīta pareizticīgo baznīcas Ziemassvētkiem, klausītājiem tika piedāvāta iespēja piedzīvot iespaidīgos un pārlaicīgos krievu sakrālās mūzikas skaņdarbus. Latvijas Radio kora, diriģenta Sigvarda Kļavas un tēva Vasīlija atskaņotā programma Pareizticīgo Ziemassvētki līdz svētdienai, 17. janvārim, skatāma koncertzāles Youtube profilā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide