Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Trešdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs

LVRTC un LUMII veicis kvantu datu pārraides testu vairāk nekā 33km garā tīkla trasē

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LUMII) ir īstenojuši Latvijai vēsturisku kvantisko atslēgu sadales (QKD) tehnoloģijas testu vairāk nekā 33 km garā datu pārraides tīklā, informē LVRTC. Šī tehnoloģija nodrošina, ka pārraidīto informāciju nevar atšifrēt pat ar kvantu datoriem.

LVRTC un LUMII sadarbosies kvantu datu pārraides tehnoloģiju testēšanā

Šonedēļ Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (turpmāk – LUMII) vadība parakstīja memorandu par sadarbību kvantu datu pārraides iespēju izpētē un testēšanā, portālu Diena.lv informēja LVRTC.

Iestādīti 2305 pērn, lietojot eParakstu, saudzētie koki

Šodien eParaksta komanda kopā ar 2016.gada aktīvākajiem eParaksta lietotājiem mežā iestādīja 2305 jaunus kociņus. Aptuveni šāds koku skaits 2016. gadā saudzēts, nedrukājot un nepavairojot papīra formāta dokumentus, bet parakstot tos elektroniski, izmantojot eParakstu, ko izsniedz VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Jaunie kociņi iestādīti Latvijas Valsts mežā Silvas novadā, portāls Diena.lv uzzināja LVRTC.

Ceturtdien TV torņa karoga mastā atkal plīvos Latvijas karogs

4.maijā ap plkst. 9.00 no rīta Zaķusalas TV torņa karoga mastā jau septīto reizi tiks pacelts 3x6m liels Latvijas Valsts karogs. Zaķusalas TV tornis ir augstākais Eiropas Savienībā un tā karoga masts atrodas 368m augstumā, portālu Diena.lv informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvji (LVRTC).

Jaunā veidolā atdzims Zaķusalas TV tornis

Īsi pirms Lieldienām tika parakstīts līgums par būvprojekta izstrādi Zaķusalas TV tornim, tā dodot startu ievērības cienīgam pārbūves projektam. Plānots, ka pēc pieciem gadiem tornis un tā apkārtne iegūs pavisam jaunu elpu, lai ne vien nodrošinātu labāku vidi pašreizējiem darbiniekiem, bet arī vērtu durvis vērienīgām apmeklētāju plūsmām. Torņa vizuālais tēls būtiski netiks mainīts, vienīgi papildināts, savukārt apkārtne gan piedzīvos redzamas pārmaiņas.

Pēc rekonstrukcijas Zaķusalas TV tornī plāno uzņemt 200 000 apmeklētāju gadā

Pēc Zaķusalas televīzijas (TV) torņa un tam apkārt esošās teritorijas pārbūves darbiem objektā plānots uzņemt apmēram 200 000 apmeklētāju gadā, pašlaik esošo nepilnu 20 000 vietā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Samazinās platjoslas optiskā tīkla izmantošanas tarifi elektronisko sakaru operatoriem

No sestdienas stājas spēkā jauni platjoslas optiskā tīkla izmantošanas tarifi elektronisko sakaru operatoriem. Tīkla izmantošanas tarifs jau no pirmā kilometra tiek samazināts par 30%, kas pozitīvi ietekmēs tos operatorus, kuri izmanto nelielus platjoslas optiskā tīkla posmus pakalpojumu nodrošināšanai iedzīvotājiem, portālu Diena.lv informē ERAF līdzfinansētā platjoslas optiskā tīkla izbūves projekta īstenotājs VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

LVRTC vadītājs: Trūkst centralizācijas lemšanā

"Latvijā platjoslas projekts dzīvo savu dzīvi, akadēmiskais tīkls – savu, bibliotēku tīkls – savu, bet visiem šiem projektiem rezultātā pietrūkst kritiskās masas. Katrs iet un prasa no budžeta naudu, bet, saliekot tos kopā, situācija būtu pavisam citāda," sarunā ar Māri Zanderu norāda Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānsi Bokta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide