Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lehs Kačiņskis

Aviokatastrofā bojāgājušajam Kačiņskim Varšavā uzstādīts piemineklis

Varšavas centra laukumā uzstādīts Smoļenskas aviokatastrofā dzīvību zaudējušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska piemineklis. Piemineklis tiks atklāts valsts neatkarības simtgades pasākumu ietvaros. Lehs Kačiņskis un šobrīd Polijā pie varas esošās partijas Likums un taisnīgums līderis Jaroslavs Kačiņskis ir dvīņubrāļi.

Polijas ģenerāli notiesā par Smoļenskas aviokatastrofu

Bijušajam Polijas valsts drošības dienesta vadītājam otrdien piespriests nosacīts sods par viņa lomu 2010.gada Smoļenskas aviokatastrofā, kurā dzīvību zaudēja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un vēl vairāk nekā 90 cilvēku.

Paraugvalsts zem Briseles lupas

Eiropā bargi kritizē Polijas jaunās valdības pieņemtos lēmumus tiesu varas un mediju jomā, dēvējot tos gan par putinizāciju, gan valsts apvērsumu. Eiropas Komisija pat sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai navsaskatāma pretruna ar ES tiesiskuma normām.

Polijā joprojām cenšas noskaidrot patiesību par Kačiņska nāvi

Polijā un Krievijā trešdien pieminēs trešo gadadienu kopš Smoļenskas aviokatastrofas, kurā dzīvību zaudēja Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un vēl 95 cilvēki, galvenokārt augsta ranga politiskās un militārpersonas, kas bija ceļā uz piemiņas pasākumu Katiņā par godu Otrā pasaules kara gados nogalināto Polijas virsnieku atcerei.

Polija piemin Smoļenskas traģēdiju

Neskatoties uz Polijas un Krievijas izmeklētāju slēdzienu, ka traģiskais negadījums noticis slikto laikapstākļu un poļu pilotu kļūdu dēļ, Polijā liela daļa sabiedrības joprojām netic oficiāli apstiprinātajiem katastrofas iemesliem, tādēļ ik pa brīdim turpina uzpeldēt dažādas sazvērestības teorijas.

Polijas opozīcijas līderis vēlas referendumu par Poliju ES

Polijas konservatīvās opozīcijas partijas Likums un taisnīgums līderis Jaroslavs Kačiņskis vēlas, lai tiktu sarīkots referendums par nosacījumiem, ar kādiem Polija iekļaujas Eiropas Savienībā (ES), otrdien vēsta Polijas radio. "Šis ir vienīgais veids, kā pielikt punktu valdības kļūdainajiem lēmumiem," intervijā laikrakstam Nasz Dziennik paziņoja Kačiņskis, kurš ir pazīstams eiroskeptiķis un ir bieži kritizējis ES un tās ietvaros vērojamo centralizāciju.

Kačiņskis: Merkele vēlas pakļaut Varšavu

Vācijas kanclere Angela Merkele vēlas, lai Polija pakļautos savai ietekmīgajai kaimiņvalstij, grāmatā "Mūsu sapņu Polija" apgalvo Polijas opozīcijas līderis konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) vadītājs Jaroslavs Kačiņskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide