Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ļeņins

Mauzolejā diviem vietas nepietika

Pirms 60 gadiem no mauzoleja Maskavas Sarkanajā laukumā paklusām tika iznestas un nekropolē pie Kremļa sienas apbedītas savulaik visuvarenā PSRS līdera Josifa Staļina mirstīgās atliekas.

Vācijas rietumos atklāts Ļeņina piemineklis

Vācijas rietumdaļas pilsētā Gelzenkirhenē sestdien atklāts piemineklis Krievijas komunistu līderim Vladimiram Iļjičam Ļeņinam (1870-1924), kas kļuva iespējams pēc tam, kad tiesa mēģinājumus to nepieļaut bija noraidījusi.

Harkovā nogāztās Ļeņina statujas daļas cenšas iemainīt pret ziedojumiem

Pagājušajā nedēļā, 28.septembrī, pūlis Harkovā ar vietējās varas atļauju nogāza pieminekli pirmajam PSRS vadītājam un boļševiku partijas līderim Vladimiram Ļeņinam. Kaut iespaidīgā izmēra – aptuveni 8,5 metrus augstā un vairākas tonnas smagā – statuja aizvien atrodas turpat postamenta pakājē, atsevišķas daļas no tās sākušas pazust.

Gebelsa citāta dēļ darbu zaudē Krievijas medija redakcija

Krievijas lielākā valsts mediju uzņēmuma VGTRK vadība otrdien no darba atlaidusi visu telekanāla Vesti redakciju, kas ir atbildīga par tā publikācijām sociālajos medijos, šādi reaģējot uz to, ka Vesti lapā sociālajā tīklā Facebook rubrikā Dižo izteikumi par Ļeņinu bija publicēti arī Trešā Reiha tautas izglītības un propagandas ministra Jozefa Gebelsa spriedumi par boļševiku revolūcijas

Pēc vērienīga remonta Maskavā atvērts Ļeņina mauzolejs

Pēc nopietniem remontdarbiem trešdien Maskavā atkal atvērts Ļeņina mauzolejs, kura pamatiem ūdens bija nodarījis bojājumus, vēsta mediji. Mauzolejā 80 gadus nebija notikuši nekādi lieli remontdarbi, pavēstīja Federālais apsardzes dienests, kas ir atbildīgs par ēku.

Putina padomnieks: Ļeņina mūmija no Sarkanā laukuma būtu jāaizvāc

Krievijas boļševiku revolūcijas līdera Vladimira Ļeņina mūmija, kā arī tirāna Josifa Staļina un citu bijušo padomju valsts vadītāju mirstīgās atliekas no Maskavas Sarkanā laukuma ir jāaizvāc, trešdien sacīja Kremļa cilvēktiesību padomes priekšsēdētājs un prezidenta Vladimira Putina padomnieks Mihails Fedotovs.

Putins Ļeņina mūmiju pielīdzina svēto pīšļiem

Krievijas prezidenta Vladimira Putina nule kā paustie spriedumi, boļševiku pirmā vadoņa Ļeņina mūmiju pielīdzinot kristīgās baznīcas svēto pīšļiem, otrdien izsaukuši cilvēktiesību aktīvistu kritiku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide