Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Mākslinieki

Bāri un mākslinieki

Iepriekšējā reizē sāku stāstu par bāriem un kokteiļiem, kurus slavenus padarījuši to baudītāji – populāri rakstnieki, aktieri, mākslinieki.

Ar vārdiem sirdī

Izdevums SestDiena turpina iepazīstināt ar divpadsmit Latvijas māksliniekiem, kuru veikums publicēts laikraksta Diena šī gada kalendārā, un jūlijā jādomā par rotām, jo priekšā ir juveliermākslinieces Annas Faniginas kolekcija Kuģu saraksts, kas ir autores veltījums Senās Grieķijas kultūrai.

Tīklojums, kurā neko nevar nokavēt

SestDiena turpina iepazīstināt ar talantīgajiem latviešu māksliniekiem, kuru veikums publicēts laikraksta Diena šī gada kalendārā. Februāra mēnesis iesācies ar Zanes Balodes četrdaļīgo gleznu (2018) no viņas darbu cikla Tīklojums. Savā daiļradē māksliniece ir paspējusi piedzīvot nozīmīgas pārmaiņas – cauri miglai līdz zvaigznēm eļļas krāsās, litogrāfijā un zīmējumā.

Aicina uz dāņu mākslinieces lekciju par empātiju mākslā un izglītībā

Turpinot Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles pasākumu ciklu, 21.februārī plkst. 18 aicina uz mākslinieces Stīnas Marī Jakobsenas (Dānija) lekciju Vai tev ir laiks mani šodien nogalināt? Par aktīvu klausīšanos, nejaušībām un pašdarinātiem paskaidrojumiem Latvija Mākslas akadēmijā.

Latvijai vajag: Māksliniekus

Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LL MC) direktore Solvita Krese par to, kāpēc Latvijai arī vēl pēc simt gadiem būs vajadzīga laikmetīgā māksla un mākslinieki, kuri rosina domāšanu un liek paskatīties uz aktuālajiem procesiem no cita skatpunkta.

Producents: Sankcijas nav ietekmējušas Krievijas mākslinieku aktivitāti Latvijā

Eiropas Savienības (ES) un Krievijas sankciju politika viesizrāžu biznesu un Krievijas mākslinieku aktivitāti Latvijā nav ietekmējusi, intervijā ziņu aģentūrai LETA atzina pazīstamais viesizrāžu producents Vladimirs Rešetovs."Spriežot pēc afišām, Krievijas mākslinieki šobrīd uz Latviju brauc ne mazāk kā agrāk.

Ukrainas mākslinieki okupē Krievijas paviljonu Venēcijas biennālē

Parodējot Krievijas atbalstīto Austrumukrainas separātistu līdera Aleksandra Zaharčenko pērnā gada izteikumus, ka Krievijas karavīri Ukrainas austrumos "atrodas atvaļinājumā, palīdzot saviem brāļiem, kas cīnās par brīvību", Ukrainas mākslinieku un aktīvistu grupa aizvadītajā nedēļā "okupējusi" Krievijas paviljonu Venēcijas biennālē, vēsta izdevums The Guardian.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide