Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mihails Gorbačovs

Gorbačovs 90.dzimšanas dienu sagaida karantīnā

Bijušais PSRS līderis Mihails Gorbačovs otrdien karantīnā atzīmē savu 90.dzimšanas dienu un līdzīgi kā daudzi citi atzīst, ka ir noguris no ierobežojumiem, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu.

Starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvos Latvijas filma Gorbačovs. Paradīze

Starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla (IDFA) pilnmetrāžas filmu konkursā iekļauta studijas Vertov producētā Vitālija Manska jaunākā filma Gorbačovs. Paradīze. Latvijas skatītājiem iespēja noskatīties filmu būs jau novembra beigās pirmajā starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā Artdocfest/Riga, kurā Gorbačovs. Paradīze ir festivāla noslēguma filma, informēja festivāla pārstāvji.

Gorbačovs: Sasniegts bīstams punkts

Padomju Savienības pēdējais līderis Mihails Gorbačovs pirmdien brīdinājis, ka, spriedzei starp Krieviju un ASV pieaugot, "pasaule sasniegusi bīstamu punktu".

Gorbačovs Rietumvalstis aicina pārstāt izolēt Krieviju

Padomju Savienības pēdējais līderis Mihails Gorbačovs ceturtdien aicināja Rietumus pārstāt izolēt Krieviju un pieņemt konstruktīvāku pieeju prezidenta Vladimira Putina centieniem normalizēt attiecības.85 gadus vecais Gorbačovs laikrakstā Rossijskaja gazeta pauda pārliecību, ka Maskavai ir "svarīga un pozitīva" loma, ko spēlēt uz pasaules politiskās skatuves.

Gorbačovs Krievijas problēmas skaidro ar pagātnes mantojumu

Krievija līdz šim nav tikusi galā ar savu pagātnes mantojumu, otrdien paziņoja pēdējais Padomju Savienības līderis Mihails Gorbačovs."Tagad daudzi cenšas izprovocēt Krieviju. Bagāta valsts un nevar plaši izvērsties. Tas ir tāpēc, ka līdz šim neviens nevar tikt galā ar to mantojumu, kas tai ticis no iepriekšējiem laikiem," vācu autora Vilfrīda Šarnagla grāmatas Kursa maiņa krievu izdevuma prezentācijā Maskavā sacīja bijušais padomju līderis.

Gorbačovs: Ukrainas krīzē vainojama perestroikas "noraušana"

Ukrainas krīzes iemesli rodami perestroikas (pārbūves) - PSRS 80.gadu vidū kompartijas vadības uzsākto reformu - "noraušanā" un Belovežas gāršā 1991.gada decembrī pieņemtajos "bezatbildīgajos lēmumos" par PSRS likvidēšanu, piektdien publikācijā laikrakstā "Rossijskaja Gazeta" apgalvo bijušais padomju līderis Mihails Gorbačovs.

Process sācies!

Pirms 30 gadiem Padomju Savienībā pie varas nāca perestroikas tēvs Mihails Gorbačovs, kurš, mēģinot savienot sociālismu ar demokrātiju, sešos gados sagrāva padomju impēriju

Gorbačovs: ASV riskē "auksto karu" pārvērst "karstajā"

ASV jau ir ievilkušas Krieviju "aukstajā karā" un nav izslēgts, ka tās varētu riskēt un spert tālākus soļus reāla kara virzienā, intervijā ziņu aģentūrai Interfax ceturtdien norādīja bijušais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs."Tagad no ASV un Eiropas Savienības (ES) to vien dzird kā par sankcijām pret Krieviju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide