Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Militārais dienests

Obligātā dienesta gaišās un ēnas puses

Divu gadu ilgs obligātais militārais dienests (OMD), pienācīgs atalgojums profesionāļiem un smago divīziju paplašināšana – šādus un vēl citus ne mazāk diskutablus ierosinājumus Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanai ASV analītiskā institūta Jamestown Foundation ziņojumā iekļāvis pētnieks Ričards Hūkers. Jānorāda, ka ziņojums ir autora, nevis domnīcas viedoklis. Tāpat jāņem vērā, ka domnīca ļoti labi orientējas Krievijas un citu esošo un bijušo NVS valstu jautājumos, bet Baltija nav tās spēcīgākā puse.

Aizliegs militārās un kaujas pieredzes gūšanu ārvalstīs

Lai mazinātu iespējamos drošības riskus saistībā ar militāro dienestu trešajās valstīs, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem būs aizliegts dienēt ārvalstu armijās, kā arī policijā un drošības iestādēs, portāls Diena.lv uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Par dienestu trešo valstu armijās noteiks kriminālatbildību

Lai mazinātu iespējamos drošības riskus, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem būs aizliegts dienēt trešo valstu armijās, kā arī policijā un drošības iestādēs. Par šī aizlieguma pārkāpumu draudēs līdz pat četrus gadus ilgs cietumsods, paredz grozījumi Nacionālās drošības likumā un Krimināllikumā, kurus trešdien pirmajā lasījumā atbalstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas un Juridiskās komisijas deputāti.

Jau 2016.gadā Latvijas armijai varētu pietrūkt jauno kareivju

Laikā, kad Krievijas agresijas dēļ arvien svarīgāks kļūst jautājums par Latvijas aizsardzību, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins nācis klajā ar satraucošu paziņojumu – jau pēc diviem gadiem armijai sāks pietrūkt jauniešu, ko iesaistīt dienestā. Vai tas varētu nozīmēt, ka vienīgais risinājums būtu atgriešanās pie obligātā militārā dienesta, skaidroja Latvijas televīzijas raidījums Panorāma.

Pērn NBS konstatēti 250 disciplīnas pārkāpumi; 11 karavīri atvaļināti

Militārās policijas statistika liecina, ka 2013.gadā Nacionālajos bruņotajos spēkos konstatēti 250 militārās disciplīnas pārkāpumi. 11 karavīri izdarīto pārkāpumu dēļ atvaļināti no dienesta pirms līgumu termiņa beigām, liecina portālā Sargs.lv publicētā informācija.Pērn 89 fiksētie pārkāpumi saistīti ar nolaidīgu dienesta pienākumu izpildi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide