Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Monētas

FOTO: Vēstures liecību meklētāji Liepājā atrod vērtīgu holandiešu zelta monētu

Liepājas muzeja darbinieki arhitektes Liesmas Markovas un būvarheologa Jura Zviedrāna vadībā, veicot vēsturisko liecību meklēšanu topošajā interjera muzejā Kungu ielā 24, Liepājā, atraduši vērtīgu holandiešu zelta monētu, krāsns podiņu un trauku fragmentus, holandiešu baltmāla pīpju galus, kā arī 19.gs. lelles daļas no marmora, portālu Diena.lv informē Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Latvijā eiro monētu sākuma komplektus varēs iegādāties divas nedēļas pirms eiro ieviešanas datuma

Latvijā mūsu valsts eiro monētu sākuma komplektus varēs iegādāties divas nedēļas pirms eiro ieviešanas datuma. Latvija vēlas eirozonai pievienoties no 2014.gada janvāra. Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone šodien Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjus informēja, ka iedzīvotāji eiro monētu sākuma komplektus varēs iegādāties jau no 17.decembra, lai arī likumīgs maksāšanas līdzeklis šī nauda būs no 1.janvāra.

Trīs Latvijas monētas uzvar starptautiskā konkursā

Visas trīs Latvijas monētas, kas tika pieteiktas starptautiskajam monētu konkursam "Monētu zvaigznājs", ieguvušas galvenās balvas savās nominācijās, portālu Diena.lv informēja Latvijas Bankas pārstāvis Mārtiņš Grāvītis.

Monētas atradējs Igaunijā saņem 70 000 Ls atlīdzību

Apslēpto mantu aptuveni 1060.gadā zemē norakuši vikingi. Eksperti 1329 sudraba monētu un deviņu sudraba priekšmetu vērtību min gandrīz 140 tūkstoši latu apmērā. Puse no šīs summas kā atlīdzība izmaksāta senlietu atradējam.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide