Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Namu apsaimniekošana

Bez renovācijas neiztikt

Saskaņā ar SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) datiem no 5000 apsaimniekotajiem namiem Rīgā 125 mājas jeb 2% ir avārijas stāvoklī. RNP pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka visi šo namu iedzīvotāji par situāciju ir brīdināti un ir arī piedāvāti risinājumi, kas jādara, lai situāciju uzlabotu, un sastādīts laika grafiks.

Konflikti ar apsaimniekotāju. Vai līdzēs tikai tiesa?

Dzīvokļu īpašnieku un namu apsaimniekotāju strīdi Latvijā ir ierasta lieta. Vairumā gadījumu strīds ir par komunālo maksājumu parādiem, pārmērīgiem rēķiniem par mājas pārvaldīšanu un ēkai veicamajiem remontiem, neizprotamu apsaimniekošanas maksas celšanu, utml. Strīdu gadījumos apsaimniekotājs nereti mēdz "piemirst", ka būtībā viņš ir tikai dzīvokļu īpašnieku kopības nolīgts pakalpojuma sniedzējs, un, kā tautas valodā saka, "liek kājas uz galda".

Satraukums par lietuviešu monopolu

"Apsaimniekotāji, ja runājam par vietējiem, nogaida, skatās, kā viss attīstīsies. Turpretī lietuvieši acīmredzot ir gatavi daudz vairāk riskēt, doties tādā kā avantūrā," intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes loceklis Ervins Straupe.Fragments no intervijas:**Namu apsaimniekotājus satraucis fakts, ka šajā tirgū ienāk lietuvieši.

Kurš kuru? Apsaimniekotāji pret dzīvokļu īpašniekiem

Daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas likumi Latvijā rakstīti priekš kaķiem. Vai gan citādi pietiekami daudz apsaimniekotāju šiem likumiem slaidi spļautu virsū, nesaņemot par to nekādu sodu? Dzīvokļu īpašnieku un namu apsaimniekotāju konflikti mūsu valstī nav retums. Diemžēl dzīvokļu īpašnieki tajos nereti nonāk ķīlnieku lomā, jo apsaimniekotāju rokās ir tādi instrumenti kā komunālo pakalpojumu atslēgšana nepakļāvīgajiem dzīvokļu īpašniekiem.

Straupe: Latvija zaudē pozīcijas kaimiņiem pat savās mājās

8. augusta ziņa par to, ka uzņēmums Civinity iegādājies a/s Hausmaster un SIA Homemaster, pavīdēja plašsaziņas līdzekļos un pazuda. Kā fakts par nebūtiskām pārbīdēm Latvijas nekustamo īpašumu apsaimniekošanas vidē.

Duntes ielas kaislības nonāk līdz sūdzībai KNAB

Daudzdzīvokļu mājas Rīgā, kam ir divas adreses - Duntes iela 56 un Alekša iela 7 -, tiek uzturētas kā kopīpašums, jo tās ir savstarpēji savienotas. Taču nu dzīvokļu īpašnieku ikdienu satricinājis konflikts - daļa vēlas mainīt apsaimniekotāju, kamēr otra daļa notiekošo uzskata par ko līdzīgu reiderismam, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide