Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

NATO samits

Amerikas latvieši cer, ka ASV stingri iestāsies pret Maskavas mēģinājumiem atjaunot ietekmi Baltijā

"Mums ir ļoti svarīgi, lai Amerikas Savienotās Valstis skaidri paustu savu nostāju, atgādinot Putinam un viņa autoritārajam režīmam, ka stingri iestāsies pret jebkuru Maskavas mēģinājumu atjaunot ietekmi Baltijas valstīs," vēstīts Amerikas latviešu apvienības (ALA) paziņojumā presei, kurš pēc NATO samita un ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās Helsinkos vēstules veidā nosūtīts arī ASV Senāta Ārlietu komisijai. Publicējam ALA vēstuli.

Bijušais NBS komandieris: ASV izstāšanās no NATO radītu milzīgas pārmaiņas pasaules drošībā

ASV aiziešana no NATO radītu milzīgas pārmaiņas pasaules drošībā, taču jāšaubās, vai šāds lēmums reāli varētu tikt pieņemts, aģentūrai LETA teica bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa it kā piedraudēto par izstāšanos no alianses, ja sabiedrotie nekavējoties nepalielinās aizsardzības izdevumus.

Tramps nedraudēja izstāties no NATO

NATO samita noslēguma dienas sākumā izskanējušas ziņas, ka ASV prezidents Donalds Tramps neoficiālās sarunās sabiedrotajiem piedraudējis ar ASV izstāšanos no NATO, ja tie nepalielinās savus aizsardzības tēriņus. Aģentūras Reuters informācijas avoti NATO struktūrās gan liecina, ka šādas ziņas ir pārspīlētas, kaut Tramps nav taupījis nesaudzīgus vārdus.

NATO aicina Krieviju izvest karaspēku no Ukrainas

NATO trešdien aicinājusi Krieviju pārtraukt sniegt politisko, finansiālo un militāro atbalstu Maskavas kontrolētajiem kaujiniekiem Ukrainas austrumos un izvest no Donbasa visu kara tehniku.

Briselē turpināsies NATO samits

Šodien Briselē turpināsies NATO samits, kur galvenā uzmanība tiks pievērsta piecām jomām, tostarp NATO attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) un Krieviju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide