Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nikolass Maduro

Gvaido neatsāks sarunas ar Maduro "slepkavniecisko diktatūru"

Venecuēlas opozīcijas līderis Huans Gvaido otrdien paziņojis, ka netiek plānota sarunu atsākšana ar prezidenta Nikolasa Maduro "slepkavniecisko diktatūru" pēc tam, kad nomiris saistībā ar valsts apvērsuma mēģinājumu aizturēts virsnieks.

Maduro nosoda Eiropas valstis par Gvaido atzīšanu

Venecuēlas valdība pirmdien nosodīja Eiropas valstis, kas par Venecuēlas pagaidu prezidentu atzinušas līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro sāncensi un parlamenta spīkeru Huanu Gvaido, norādot, ka Eiropas valdības pakļaujas ASV stratēģijai gāzt Venecuēlas valdību.

Maduro neizslēdz pilsoņkara iespēju Venecuēlā

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro svētdien, tikai dažas stundas pirms viņam izvirzītā astoņu Eiropas Savienības (ES) valstu ultimāta termiņa, izteicies, ka neizslēdz pilsoņkara iespēju valstī.

Kremlis noliedz, ka tā algotņi apsargātu Maduro

Militārie algotņi, kas ierasti veic slepenus uzdevumus Kremļa labā, ir ieradušies Venecuēlā, lai pastiprinātu prezidenta Nikolasa Maduro apsardzi, vēsta Reuters, atsaucoties uz algotņiem pietuvinātiem avotiem.

Venecuēlā pieņemas spēkā cīņa par varu

Venecuēla ir iegrimusi vēl dziļāk politiskās krīzes dūksnājā pēc tam, kad parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par valsts pagaidu vadītāju un aicināja gāzt sociālistu prezidentu Nikolasu Maduro, kura valdīšanas laikā ar naftu bagātā Dienvidamerikas valsts ir piedzīvojusi ekonomisko sabrukumu un autoritārisma nostiprināšanos. ASV un virkne Latīņamerikas valstu ir atzinušas Gvaido par Venecuēlas likumīgo līderi, tādējādi pastiprinot ārējo spiedienu uz Maduro, kurš pagaidām vēl bauda nabadzīgāko venecuēliešu un armijas atbalstu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide