Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Nikolass Maduro

Gvaido vietnieks tiek turēts apcietinājumā militārās policijas štābā Karakasā

Venecuēlas opozīcijas kontrolētās Nacionālās sapulces (parlamenta) spīkera vietnieks Edgara Sambrano tiek turēts pirmstiesas apcietinājumā militārās policijas štābā Karakasā un pret viņu sākta izmeklēšana apsūdzībās par valsts nodevību un sazvērestību, piektdien paziņojusi Venecuēlas Augstākā tiesa.

Maduro mudina Venecuēlas armiju saglabāt kaujas garu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien mudināja bruņotos spēkus stāties pretī "ikvienam apvērsuma sazvērniekam", ar šo aicinājumu nākot klajā pēc neveiksmīgā militārās sacelšanās mēģinājuma opozīcijas līdera Huana Gvaido atbalstam.

Maduro neizslēdz pilsoņkara iespēju Venecuēlā

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro svētdien, tikai dažas stundas pirms viņam izvirzītā astoņu Eiropas Savienības (ES) valstu ultimāta termiņa, izteicies, ka neizslēdz pilsoņkara iespēju valstī.

Kremlis noliedz, ka tā algotņi apsargātu Maduro

Militārie algotņi, kas ierasti veic slepenus uzdevumus Kremļa labā, ir ieradušies Venecuēlā, lai pastiprinātu prezidenta Nikolasa Maduro apsardzi, vēsta Reuters, atsaucoties uz algotņiem pietuvinātiem avotiem.

Venecuēlā pieņemas spēkā cīņa par varu

Venecuēla ir iegrimusi vēl dziļāk politiskās krīzes dūksnājā pēc tam, kad parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par valsts pagaidu vadītāju un aicināja gāzt sociālistu prezidentu Nikolasu Maduro, kura valdīšanas laikā ar naftu bagātā Dienvidamerikas valsts ir piedzīvojusi ekonomisko sabrukumu un autoritārisma nostiprināšanos. ASV un virkne Latīņamerikas valstu ir atzinušas Gvaido par Venecuēlas likumīgo līderi, tādējādi pastiprinot ārējo spiedienu uz Maduro, kurš pagaidām vēl bauda nabadzīgāko venecuēliešu un armijas atbalstu.

Venecuēla paliek Maduro grožos

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien stājās amatā uz otro pilnvaru termiņu par spīti opozīcijas un kaimiņvalstu mudinājumiem atkāpties, jo tie uzskata, ka viņam vairs nav leģitīmu tiesību vadīt valsti, ko plosa politiskā, ekonomiskā un humānā krīze. Kopš Maduro nākšanas pie varas 2013. gadā kādreiz turīgāko Dienvidamerikas valsti, kuras rīcībā ir pasaulē lielākās naftas rezerves, ir pametuši miljoniem iedzīvotāju, kas vairs nespēja izturēt nabadzību, augsto noziedzību, visuresošo korupciju un perspektīvu trūkumu. Autoritārismā apsūdzētais Maduro uzskata, ka viņam joprojām ir tautas dots mandāts vadīt Venecuēlu.

Maduro Maskavā tiksies ar Putinu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdienas vakarā izlidojis uz Maskavu, kur viņam paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide