Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Novičok

Aģentūra: Par Skripaļu indēšanu aizdomās turētajiem dāvinās zīmolu ķimikāliju ražošanai

Kompānija Golden Brand vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, grasās uzdāvināt tiesības uz pašiem savu zīmolu. Vīrieši, kurus britu izmeklētāji identificējuši pēc viņu segvārdiem - Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs - tiks pie sava zīmola Petroff & Boshiroff, kuru viņi varēšot izmantot biznesam, specifiski - ķimikāliju un smaržu ražošanai, vēsta Krievijas ziņu aģentūra Moskva.

Novičok lieta: Aizdomīgas darbības ar Petrova pasi pastiprina aizdomas par saistību ar GRU

Pētniecības grupa Bellingcat un izdevums The Insider piektdien publicējuši Krievijas Federālā migrācijas dienesta dokumentus, kas saistīti ar Aleksandra Petrova vārdu. Viņu Lielbritānijas varasiestādes nosaukušas kā vienu no aizdomās turamajiem par uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu Novičok bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Novičok lieta: Aizdomās par kiberuzbrukuma plānošanu laboratorijai no Nīderlandes izraidīti divi krievi

Klajā nākusi informācija, ka šogad pavasarī Nīderlandes valdība Hāgā aizturējusi un no valsts izraidījusi divus Krievijas pilsoņus - ir aizdomas, ka viņi mēģinājuši ielauzties Spiez laboratorijas IT sistēmā. Šveicē bāzētajā laboratorijā tika pētīti uzbrukumā bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Sripaļam izmantotās vielas Novičok paraugi, vēsta Šveices laikraksts Tages-Anzeiger.

Lielbritānijā mirusi ar Novičok saindētā sieviete

Lielbritānijas policija svētdienas vakarā paziņojusi, ka aizpagājušajā nedēļā ar nervus paralizējošo vielu Novičok saindētā sieviete ir mirusi un ka ierosināta krimināllieta aizdomās par slepkavību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide