Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Open'er

Rudaks no Open'er: Pirmā diena. Nežēlīgi sadauzīt drīkst tikai bungas

Open'er festivālā Polijas pilsētā Gdiņā, kas notiek šonedēļ, izdzirdot latviešu valodu, tūliņ doties klāt un sveicināties nav vairs nekāds labais tonis. Jo tie var izrādīties pavisam sveši cilvēki, kuriem latviešu valodas izdzirdēšana šeit vairs nav īpašs un negaidīts notikums. Jau iebraucot stāvvietā, visapkārt bija redzamas automašīnas ar Latvijas numuriem, tātad mūsu interese par dzīvās mūzikas koncertiem arvien pieaug, un pašmāju festivāli vēl nepiedāvā tādu pazīstamu ārvalstu mūziķu klāstu, kādu var atļauties festivāls zemē, kas ir krietni lielāka un apdzīvotāka par Latviju.

Rudaks no Open'er: Trešā diena. Neēd bērniņ, kad dziesmu dzied

Festivāli cilvēkus piesaista ar demokrātiskākām mūzikas klausīšanās iespējām. Cits vairāk, cits mazāk, un Polijas Open’er šai ziņā tiek pieļauts vairāk nekā festivālos Latvijā – atrašanās neadekvātā (lasīt – smaga reibuma) stāvoklī neizraisīs apmeklētāja izraidīšanu no teritorijas, ja vien viņš nekļūs agresīvs un bīstams apkārtējiem. Bet tādus nemana īpaši daudz, jo uz vietas, atšķirībā no Latvijas, kur sastopamas pat speciālas Latvijas Balzama, Bacardi un Jagermeister zonas, ir nopērkams tikai vieglais alus.

Rudaks no Open'er festivāla: Ar uguni un ūdeni

Open'er festivāla norises vieta – Polija -  ir visai pateicīga. Un ne tikai tāpēc, ka tuvu mums – Latvijai.Austumeiropas reģiona valstīs tomēr cilvēkiem ir plašāks dažādu piedzīvojumu rūdījumu spektrs, jo ir dzīvots pieticīgajā un reizēm skarbajā sociālismā, un gan jau visādas iemaņas un prasmes tiek pārmantotas no paaudzes uz paaudzi.

Rudaks no festivāla Opener. Lietus? Kas tas tāds?

Kamēr Latvijā ziņoja par jauniem karstuma rekordiem, Polijas mūzikas festivāla Opener apmeklētājiem no Latvijas tas nešķita nekas ekstrēms, jo tur bija vēl karstāks. Un viņi bija jau pieraduši.

Rudaks no festivāla Opener. Trešā diena - trokšņu mākslas paraugpiektdiena

Muzikāla dažādība populārās mūzikas festivālos ir slidena lieta - nereti ir dzirdēts, ka, mainot kursu no ierastā uz daudzveidības pusi, viss tiek sabojāts. Jo tas, kas domāts visiem, vairs nav īsti vajadzīgs nevienam. Tepat Latvijā ir dzirdēti viedokļi par to, ka visai alternatīvi noskaņotajam Fonofest nevajadzēja aicināt Musiqq, par to, ka Klang! no sākotnēji smagās mūzikas festivāla pārvērties par rokmūzikas soļanku, un ir arī pretēji viedokļi – Pukkelpop Belgijā daudziem bija sabojāts, kad tur parādījas Metallica un līdz ar viņiem melnā tērpti notetovēti vīri, kuri kā visurgājēji dūra cauri maigāku mūziku mīlošo hipsteru pulciņiem, izsitot no viņu rokām veģetāros burgerus un mazos aliņus.

Rudaks no festivāla Opener. Otrā diena - Dohertijs uz skrejceļa nav viens

Arī Polijas pilsētā Gdiņā notiekošā ikgadējā festivāla Opener otrā diena piedāvāja gana daudz labu mākslinieku – viens no tiem ir Toms Odels, bet viņš jau ir bijis un arī šogad gaidāms Positivus, nu jau krietni audzis un pilnveidojis savu priekšnesumu, iespējams, kļūstot par jaunās pāudzes elku pie klavierēm, jo Eltons Džons jau veterāns, bet Jānis Ozoliņš no grupas Sigma pagaidām pazīstams tikai Latvijā.

Festivāla Opener 2015 pirmā diena. Frīki ieliek hipsteriem

Ikgadējais Opener festivāls Polijas pilsētā Gdiņā jau ierasti piedāvā tik daudz pasaules līmeņa mūzikas zvaigžņu kā neviens cits Austrumeiropā, tāpēc uz to arī šogad devušies daudzi cilvēki no Latvijas.

Divarpus litru rokenrola

Iesildīties pašmāju festivālu maratonam ļoti veselīgi ir nelielā tūrītē pa šīs vasaras mūzikas izslāpušo saietiem Eiropā. Šoreiz – Hurricane un Open’er

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide