Laika ziņas
Šodien
Migla

Otrais pasaules karš

Krievija un Polija strīdas par vēsturi

Varšava un Maskava gada nogalē ir iesaistījušās vārdu karā saistībā ar postošajiem Otrā pasaules kara notikumiem. Poliju ir satraukuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumi, kuros viņš apsūdzēja Varšavu kara izraisīšanā un sadarbībā ar nacistisko Vāciju. Kremļa pēdējo nedēļu retorika ir saistīta ar Eiropas Parlamenta (EP) rezolūciju, kurā tiek nosodīts tā dēvētais Molotova–Ribentropa pakts, ar kuru divi totalitārie režīmi – nacistiskā Vācija un Padomju Savienība – sadalīja Eiropu.

Polija pieminēs Otrā pasaules kara sākuma gadadienu, bet Putinu neielūdz

Poļi kopā ar daudzu pasaules valstu līderiem šajā nedēļas nogalē gatavojas pieminēt 80. gadadienu kopš ar hitleriskās Vācijas uzbrukumu Polijai sākās Otrais pasaules karš. Taču pasākumi, kuriem iecerēts būt par vienotības un savstarpējā respekta simbolu, kas ļautu nākotnē izvairīties no tādām šķeļošām traģēdijām kā pieminētais karš, jau pirms to notikšanas izpelnījušies dažādu pušu kritiku.

Mūrniece Lestenē pateicas brīvas Latvijas idejas nesējiem

Otrais pasaules karš sadalīja Latvijas brīvību – 22 brīvības gadiem sekoja 50 okupācijas gadi, un nu jau 28 gadus dzīvojam atjaunotā brīvībā. Zīmīgi, ka mūsu kopējais brīvestības laiks tagad ir kļuvis ilgāks par padomju apspiestības laiku, un mēs tuvojamies brīvības briedumam, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien uzrunājot klātesošos piemiņas pasākumā Lestenes Brāļu kapos, vēsta Saeimas Preses dienests.

Pampāļos atrastas vēl 95 padomju karavīru mirstīgās atliekas

Saldus novada Pampāļu pagastā atrastas vēl 95 padomju karavīru mirstīgās atliekas, aģentūrai LETA pavēstīja biedrībā Meklēšanas vienība Leģenda". Atrastas vairākas bedres, kurās katrā bija iemestas 20 līdz 30 mirstīgās atliekas. Biedrībā norādīja, ka kopumā ir atrastas aptuveni 400 padomju karavīru mirstīgās atliekas, no kurām identificēti ir septiņi bojāgājušie.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide