Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Parīzes Dievmātes katedrāle

Francijas parlamenta apakšpalāta pieņem likumu par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu

Francijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma likumu par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanu piecu gadu laikā. Jāatgādina, ka aprīlī šis slavenais dievnams tika izpostīts ugunsgrēkā. 850 gadus vecās katedrāles atjaunošana, kuras koka jumts lielākoties tika iznīcināts, būs bezprecedenta izaicinājums valdībai, kura ir izstrādājusi īpašu likumprojektu šī milzu projekta pārvaldībai.

Baznīcās konstatē daudz ugunsdrošības pārkāpumu

Latvijas baznīcās pērn konstatēto ugunsdrošības prasību pārkāpumu īpatsvars bijis ievērojami lielāks nekā muzejos, pilīs un muižās, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Spēlmaņu nakts balvas ieguvējs Daumants Kalniņš - Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā

Talantīgais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa operas Parīzes Dievmātes katedrāle iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī šogad saņēma Spēlmaņu nakts balvu kategorijā Gada debija skatuves mākslā, ar savu dziedājumu priecēs Rīgas Ziemassvētku koncerta Šī brīnišķā pasaule klausītājus Ķīpsalā, vēsta koncertu organizatoru pārstāve Inese Libere.

Drosme atgriezties un būt «vecmodīgam»

Komponista Zigmara Liepiņa jubilejas koncerts un Parīzes Dievmātes katedrāles teātra versija.Zigmara Liepiņa radošais devums ir kas vairāk par talantīgi uzrakstītām dziesmām, un komponistam piemīt kas krietni vairāk nekā tikai melodiķa talants. Tas apliecinājās viņa 60. jubilejas vokāli simfoniskās mūzikas koncertā un operas Parīzes Dievmātes katedrāle jauniestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Latvijas teātru ābolu ķocis: Parīzes Dievmātes katedrāle Nacionālajā teātrī

Latvijas teātru ābolu ķocis: Parīzes Dievmātes katedrāle Latvijas Nacionālajā teātrī. Komponists Zigmars Liepiņš, režisore Indra Roga. Vērtējums piecu punktu skalā.Inese Lūsiņa Izrādēs 19. un 20.V pārliecinājos, ka teātra aktieri, it īpaši Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Mārcis Maņjakovs, Mārtiņš Brūveris, labi spēj pārvarēt klupināšanas akmeņus, kuri mūzikā mazāk rūdītajiem uzglūn no Z.

Viņš ir jautājuma zīme

Daumants Kalniņš – no zēnu kora lakstīgalas līdz Kvazimodo lomai muzikālajā iestudējumā Parīzes Dievmātes katedrāle Nacionālajā teātrī.Kad 1997. gadā Igo pirmo reizi izpildīja Kvazimodo dziedājumu – traģisma izjūtas caurvītu solo ar stindzinošu dramatisko kāpinājumu –, kas četrās minūtēs atklāj visu komponista Zigmara Liepiņa un libreta autora Kaspara Dimitera operas Parīzes Dievmātes katedrāle morāles esenci un ir kļuvusi par šī darba galveno atpazīstamības zīmi, jaunais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš bija tikai septiņus gadus vecs.

Diriģents Jānis Liepiņš uzdod toni tēva jubilejai

Tik daudz darba kā šomēnes man nekad nav bijis, un par to man prieks! - saka jaunais diriģents Jānis Liepiņš, kurš piektdien, 18. maijā, stāsies pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults sava tēva, komponista Zigmara Liepiņa 60 gadu jubilejas koncertā Atgriešanās. Liepiņš juniors iesaistīts arī tēva melodrāmas _Parīzes Dievmātes katedrāle _iestudējuma tapšanā Latvijas Nacionālajā teātrī un diriģēs daļu izrāžu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide