Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Parīzes Dievmātes katedrāle

Dievmātes katedrāles restaurācijai ceļš pavērts

Pirms nepilniem divarpus gadiem ugunsgrēka izpostītā Parīzes Dievmātes katedrāle ir nostiprināta, un jau drīzumā sāksies tās atjaunošana. Francijas varasiestāžu mērķis ir visus darbus pabeigt līdz 2024. gadam, lai 16. aprīlī (piecus gadus pēc ugunsgrēka) katedrālē varētu notikt pilnvērtīgs dievkalpojums.

Baznīcās konstatē daudz ugunsdrošības pārkāpumu

Latvijas baznīcās pērn konstatēto ugunsdrošības prasību pārkāpumu īpatsvars bijis ievērojami lielāks nekā muzejos, pilīs un muižās, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Nacionālā teātra skatītājiem pērn visvairāk patikusi izrāde Latgola.lv

No Latvijas Nacionālā teātra piedāvātājām izrādēm skatītājiem 2012.gadā visvairāk patikusi režisora Valda Lūriņa iestudētā izrāde Latgola.lv.Kā liecina Nacionālā teātra skatītāju aptaujas anketas apkopotie rezultāti, Latgola.lv patikusi 1274 skatītājiem; otrajā vietā ierindojas mūzikls Leo.Pēdējā bohēma, kas paticis 942 skatītājiem, bet 831 skatītājam no teātra izrādēm visvairāk patikusi izrāde Skroderdienas Silmačos.

Spēlmaņu nakts balvas ieguvējs Daumants Kalniņš - Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā

Talantīgais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš, kurš par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa operas Parīzes Dievmātes katedrāle iestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī šogad saņēma Spēlmaņu nakts balvu kategorijā Gada debija skatuves mākslā, ar savu dziedājumu priecēs Rīgas Ziemassvētku koncerta Šī brīnišķā pasaule klausītājus Ķīpsalā, vēsta koncertu organizatoru pārstāve Inese Libere.

Drosme atgriezties un būt «vecmodīgam»

Komponista Zigmara Liepiņa jubilejas koncerts un Parīzes Dievmātes katedrāles teātra versija.Zigmara Liepiņa radošais devums ir kas vairāk par talantīgi uzrakstītām dziesmām, un komponistam piemīt kas krietni vairāk nekā tikai melodiķa talants. Tas apliecinājās viņa 60. jubilejas vokāli simfoniskās mūzikas koncertā un operas Parīzes Dievmātes katedrāle jauniestudējumā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide