Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Patriotisms

Aptauja: Valsts dzīvē iesaistās trešdaļa Latvijas iedzīvotāju

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Latvijai, bet vien trešdaļa no mums jūtas līdzatbildīgi par valsti un ir gatavi pielikt papildu pūles, lai padarītu Latviju veiksmīgāku. Diemžēl vairums Latvijas iedzīvotāju ir neiesaistīti, atsvešināti un pasīvi kā savas pilsētas, tā arī pašvaldības dzīvē, secināts pētījumu aģentūru Motify un Norstat veiktajā aptaujā.

Neizmainīties sīknaudā

Novembris ir sarkanbaltsarkans. Valsts svētku laiku baudu, un prieks, ka gadu no gada par patriotismu runājam daudz dziļāk un jēgpilnāk.

Pētījums: Aizstāvēt savu valsti gatavi 40% lietuviešu

Paši doties aizstāvēt savu valsti kara gadījumā būtu gatavi 40% lietuviešu, liecina pētījums, ko oktobrī pēc Baltijas moderno tehnoloģiju institūta pasūtījuma veicis sabiedriskās domas izpētes centrs Vilmorus.

Sevi par Latvijas patriotiem uzskata 64% nelatviešu

Sevi par Latvijas patriotiem uzskata 64% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuri pēc tautības nav latvieši, noskaidrojies Valsts kancelejas pasūtītajā pētījumā, ko īstenoja SKDS.Uz jautājumu, vai jūtas kā Latvijas patriots, 22,4% atbildējuši, ka noteikti, bet 41,4% atzinuši, ka drīzāk jūtas kā patrioti. Tikmēr pretējs viedoklis ir kopumā 22% nelatviešu. No tiem 8,6% teikuši, ka noteikti nav Latvijas patrioti, bet 13,7% atbildējuši, ka drīzāk nav patrioti.

Zālīte: Latvieši nav tik stulbi, lai ievēlētu savus kapračus

Uzbrūciet radošajai inteliģencei par to, ka tā neko nedara, bet vēl vairāk uzbrūciet, ja tā kaut ko dara, - šis ir viens no radošās inteliģentes, rakstnieces Māras Zālītes sarkastiskajiem "padomiem, kā iznīcināt savu valsti", nolasītiem diskusijās par Satversmes preambulu. Māra ir atkal kaut ko izdarījusi.

Gobzems: Par patriotismu

Fakts. Latvijas likumos noteikts, ka par valsts karoga neizkāršanu attiecīgās svētku dienās paredzēts administratīvais sods – brīdinājums. Atkārtotā karoga neizkāršanas gadījumā var tikt piemērots naudassods līdz trīsdesmit latiem. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide