Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pensiju indeksācija

Cer ielikt vairāk trūcīgo pensionāru makos

Šogad 1. oktobrī gaidāma lielākā pensiju indeksācija pēdējos gados. Ar indeksāciju tiks palielinātas pensijas vai to daļa, kas nepārsniedz 420 eiro, un no šā gada indeksācijas lielākie ieguvēji būs tie vecuma pensiju saņēmēji, kuriem ir vislielākais darba stāžs. Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) arī cer, ka nākamgad atbalstu senioriem būs iespējams palielināt, kaut vai paaugstinot minimālās pensijas apmēru. Tam nauda esot atrasta, bet par to vēl būs jālemj Saeimai, apstiprinot nākamā gada budžetu. Tiesībsarga birojs joprojām uzskata, ka plānotais valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un minimālo pensiju apmēra palielinājums nav pietiekams, un gatavojas vērsties Satversmes tiesā.

Nav pamata ļauties panikai finanšu krīžu laikā

Tautsaimniecības procesi, tostarp dažādu burbuļu veidošanās un pēc tam sekojoša ekonomikas bremzēšanās vai pat kritums nozīmē konjunktūras maiņu arī attiecībā uz dažādiem ieguldījumiem, arī pensiju otrā un trešā līmeņa uzkrājumiem.

Augs piemaksas par stāžu

Ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Aiju Barču (ZZS) sarunājas Romāns Meļņiks.

Indeksēšanas rezultātā nedaudz palielināsies pensijas un atlīdzības

Sestdien, 1.oktobrī, piemērojot indeksu 1,018, tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 332 eiro.Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 332 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra. Jo lielāka pensija, jo lielāks būs tās palielinājums.

Maksimālais iespējamais palielinājums pēc pensiju indeksācijas - 6,18 eiro

Šogad 1.oktobrī pensijas un atlīdzības, kuras nepārsniedz 332 eiro, tiks indeksētas, piemērojot indeksu 1,0186, aģentūru LETA informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Iveta Daine.Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 332 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide