Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Polijas prezidenta bojāeja

Kačiņska lidmašīnas pilotus migla Smoļenskā pārsteigusi

Pērn 10.aprīlī avarējušās Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas piloti bijuši pārsteigti par miglu Smoļenskas lidlauka apkaimē un bažījušies, ka delegācija varētu nepagūt ierasties laikā uz piemiņas pasākumiem Katiņas memoriālā, liecina pirmdien Varšavā publiskotie pilotu sarunu stenogrammu fragmenti.

Krievija: Polija kavē prezidenta Kačiņska lidmašīnas katastrofas izmeklēšanu

Krievijas izmeklētāji ceturtdien kritizēja Poliju, ka tā kavē pērn aprīlī notikušās Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanu."No sešiem pieprasījumiem, ko izmeklēšanas komiteja ir nosūtījusi Polijai, no kompetentiem Polijas dienestiem mēs esam saņēmuši tikai divas atbildes, un pat tās ir nepilnīgas," pavēstīja komitejā.

Polija kļūdījusies, piekrītot Krievijas noteikumiem Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanā

Polija pērn pieļāvusi kļūdu, piekrītot Krievijas noteikumiem attiecībā uz Smoļenskas aviokatastrofas izmeklēšanu un iepriekš neapspriežot tos ar savas valsts sabiedrību, - šādu viedokli Polijas laikrakstam "Gazeta Polska" paudis Lietuvas deputāts Eiropas Parlamentā un kādreizējais atjaunotās Lietuvas valsts parlamenta priekšsēdētājs Vītauts Landsberģis.

Polija vēlas nopratināt Smoļenskas aviodispečerus

Polijas kara prokuratūra vērsusies pie Krievijas, lūdzot atļauju nopratināt Smoļenskas lidostas dispečerus, kas tur dežūrēja 10.aprīlī, kad, tuvojoties lidostai, avarēja Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīna.Varšava cenšas panākt, lai dispečeri tiktu nopratināti liecinieku statusā, uzsvēra kara prokuratūras pārstāvji.

Kačiņska ģimene apsūdz Maskavu Polijas prezidenta slepkavībā

Bojā gājušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska ģimene uzskata, ka traģisko aviokatastrofu pie Smoļenskas sarīkojusi Maskava. Ģimeni ne tikai nav pārliecinājis Krievijas puses iesniegtais katastrofas izmeklēšanas gala slēdziens, kurā teikts, ka avārijā vainojami poļu piloti, bet arī nostiprinājusi tās antikrievisko nostāju.

Polija nodēvē Krievijas ziņojumu Kačinška aviokatastrofas lietā par ņirgāšanos

Smoļenskas aviokatastrofā bojāgājušā Polijas prezidenta Leha Kačiņska brālis Jaroslavs trešdien sacīja, ka Krievijas pārstāvju Varšavai iesniegtais galīgais izmeklēšanas ziņojums par aprīlī notikušo traģēdiju ir "ņirgāšanās par Poliju", aviokatastrofā bojāgājušo tuvinieku advokāts ziņojumu raksturoja kā skandalozu, bet īpašais Polijas pārstāvis Maskavā bāzētajā Starpvalstu aviācijas komitejā Edmunds Klihs norādīja, ka ziņojumā ir kļūdas.

Polija pieprasa no Krievijas atdod Kačiņska lidmašīnas atlūzas

Polija mudinājusi Krieviju pēc iespējas drīzākā laikā nodot tai aprīlī pie Smoļenskas avarējušās prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas atlūzas."Mēs sagaidām, ka lidmašīnas atlūzas tiks atdotas bez kavēšanās, cik vien drīz iespējams," sacīja tieslietu ministrs Kšištofs Kvjatkovskis."Atbilstoši starptautiskajām tiesībām Polijas valsts ir šīs lidmašīnas un pēc katastrofas pāri palikušo atlūzu īpašniece.

Polijas TV: Kačiņska lidmašīnas pilota frāze apstiprina spiediena izdarīšanu

Kā liecina jaunākie Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīnas pilotu kabīnē veikto ierakstu atšifrējumi, kurus atklātībai nodevis Polijas telekanāls TVN24, uz pilotiem tika izdarīts spiediens. Kā liecina atšifrētās stenogrammas, ekipāžas komandieris sacījis sekojošo: "Ja mēs nepiezemēsimies, viņš mani nogalinās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide