Laika ziņas
Šodien
Migla

Privātums

Kontaktpersonu lietotnes rada bažas par privātumu

Eiropas valstīm gatavojoties atcelt vai mazināt stingrākos no jaunā koronavīrusa apturēšanai ieviestajiem ierobežojumiem, aktualizējas jautājums, kā visefektīvāk novērst jaunus Covid-19 slimības uzliesmojumus. Papildus dažādiem fiziskās aizsardzības līdzekļiem arvien vairāk valstu grasās ieviest vai jau izmanto lietotnes, kas informē ierīces īpašnieku par iespējamo kontaktu ar inficētajiem.

EP deputāti prasa uzlabot ierosināto ES-ASV privātuma vairogu

Eiropas Komisijai (EK) jāturpina sarunas ar ASV, lai novērstu ierosinātā "privātuma vairoga" nepilnības, kas neļautu pietiekami aizsargāt uz ASV komercdarbības nolūkos pārsūtītos Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju datus, tā pieņemtajā rezolūcijā norādījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Lielbritānija plāno ļaut spiegiem urķēties iedzīvotāju viedtālruņos

Ar jaunu likumu, kura vadlīnijas tiks iezīmētas novembrī, Lielbritānijas izlūkdienestiem plānots piešķirt milzu brīvību valsts iedzīvotāju izspiegošanai - drošībnieki nu drīkstēs itin viegli piekļūt datiem ne tikai datoros, bet arī viedtālruņos, vēsta izdevums The Times.Jaunie grozījumi, kas vienkāršos un konkretizēs jau esošās pilnvaras, pamatīgi iepriecinās britu izlūkdienestus MI5 un MI6, kā arī valdības Komunikācijas štābu (GCHQ), vēsta Independent - izlūkdienesti iepriekš žēlojušies, ka likumos noteiktie ierobežojumi liedzot tiem pilnvērtīgi rūpēties par valsts drošību.

Dienas laikā 12 000 cilvēku pieprasa Google savu "aizmiršanu"

Pirmajā dienā, kopš Google saviem lietotājiem Eiropā piedāvā iespēju lūgt novecojušu personas datu izņemšanu no meklētājā uzrādīto rezultātu saraksta, šo iespēju izmantojuši jau 12 tūkstoši cilvēku – intensitāte brīžiem sasniedza 20 pieprasījumus minūtē, vēsta Sky News. Iespēju "tikt aizmirstam" Google saviem lietotājiem Eiropā piedāvā kopš piektdienas.

Lielbritānijā varas iestādes bez tiesas varēs novērot iedzīvotāju tiešsaites aktivitātes

Lielbritānijā varas iestādes turpmāk bez tiesas varēs novērot iedzīvotāju tiešsaites aktivitātesLielbritānijas izlūkdienestiem turpmāk būs tiesības izsekot iedzīvotāju veiktos zvanus, nosūtītos e-pastus un cita veida tiešsaistes aktivitāti, lai tādējādi apkarotu noziedzību un iespējamos teroristus, paziņojusi Apvienotās Karalistes Iekšlietu ministrija, atsaucoties uz BBC, raksta _Db.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide