Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Programmētāji

Atšķirīga no citām programmēšanas skolām

Par perspektīvām informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un izglītībā stāsta Jehvi Programmēšanas skolas Igaunijā līdzdibinātājs Rainers Sternfelds un līdzvadītāja Karīna Kēnapasa.

Man patīk, ka galva kūp

"Nesen tieši nodomāju: ja man kāds pirms gada būtu teicis, ka es strādāšu par frontend izstrādātāju uzņēmumā Evolution Gaming, man liktos – muļķības, tā nevar būt," smaida Marta Būmane. Uz jautājumu, kāpēc programmēšana, viņai ir grūti atbildēt pat pašai sev. Marta stāsta, ka diezgan bieži uz daudz ko virzās intuitīvi, bez mērķtiecīgas izplānošanas. "Tikai pēc kāda laika saprotu, kur īsti esmu nonākusi un kāpēc._ Programmētāja ir Martas otrā profesija, līdzšinējā karjerā viņa bija juriste.

Stiepj rokas pēc programmētājiem

Jau gadiem darba devēji runā par to, ka trūkst speciālistu eksakto zinātņu jomā, un arī šogad uzņēmēji jauniešiem visvairāk iesaka studēt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un izvēlēties informāciju tehnoloģijas (IT). Lai gan tas ir subjektīvs aicinājums, skolēni var redzēt, ko vēlas viņu potenciālie darba devēji. Ar katru gadu gan aizvien vairāk uzsvars tiek likts arī uz arodskolām - tuvākajos gados darba tirgū trūks aptuveni 30 tūkstoši cilvēku ar profesionālo izglītību.

Dienas replika: IT speciālistu trūkums valstī var likties paradokss

Ievērojot arvien lielāko tehnoloģiju klātbūtni mūsu dzīvē un jo īpaši jaunās paaudzes draudzīgās attiecības ar tām, ziņa, ka Latvijas darba tirgū ir ievērojams informāciju tehnoloģiju (IT) speciālistu trūkums, var likties paradokss. Kā tad tā - jaunie virtuālajā dzīvē pavada daudz laika, māk «nokačāt» visu, ko vēlas, lieliski pārzina dažādas aplikācijas, bet profesionālā līmenī ķimerēties ar it kā sirdslietu negrib?!

Latvijā katastrofāli trūkst programmētāju

Latvijā ir akūts informācijas un komunikāciju tehnoloģiju speciālistu trūkums, turklāt problēmai ātra risinājuma nebūs, jo jaunieši nevēlas studēt informācijas tehnoloģijas, atzīst Dienas aptaujātie IT industrijas speciālisti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide