Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Revīzija

Straujuma: ES prezidentūrai piešķirtā nauda netiek noēsta kūkās

Pretēji Valsts kontroles pārmetumiem par līdzekļu tērēšanu nepamatotām lietām Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība) uzskata, ka Eiropas Savienības (ES) prezidentūras vajadzībām piešķirtie līdzekļi netiek noēsti kūkās.

VK: Valdībai gadiem nav ilgtermiņa redzējuma par budžeta izlietojumu

Valdībai jau gadiem ilgi nav ilgtermiņa redzējuma ne budžeta ieņēmumu, ne izdevumu jomā. Tāpat netiek veikta pietiekama nodokļu maksātāju risku analīze un nav sakārtota atalgojumu sistēma un valsts kapitālsabiedrību pārvaldība, uzskata Valsts kontrole (VK)Kaut arī pagājušajā gadā valsts pārvalde ir uzlabojusi tās pārziņā esošo resursu uzskaiti, joprojām nav nodrošināta to racionāla un efektīva izmantošana, secināts VK veiktajā finanšu revīzijā par budžeta izpildi 2013.

Valsts kontroles atklājumi par pārsteidzošo izšķērdību - kā pīlei ūdens

Kaut gan Valsts kontrole (VK) pēc revīzijām pēdējā laikā nākusi klajā ar vairākiem skaļiem paziņojumiem, konstatētie pārkāpumi pārsvarā paliek karājoties gaisā. Tiem ir tikai konsultatīvs raksturs. Un, kā rāda pieredze, tieši tādā līmenī to uztver arī iestādes, kas pārkāpumus pieļāvušas, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Valsts kontrole: Cietumu slimnīcās neskaidrība par 113 000 latu izlietojumu medikamentiem

Jauna slimnīca ar modernām iekārtām stāv pustukša un netiek izmantota, ilgstošs zobārstu trūkums, neskaidra aina vai un kādus veselības aprūpes pakalpojumus ieslodzītie patiešām saņem, nenoskaidrojams medikamentu izlietojums gandrīz 113 tūkstošu latu apjomā - to Valsts kontrole (VK) atklājusi revīzijā par ieslodzīto veselības aprūpes organizēšanas atbilstību normatīvo aktu prasībām un šim mērķim piešķirto budžeta līdzekļu izlietošanas likumību un lietderību.

Pašvaldības zem Valsts kontroles lupas

Valsts kontrole (VK) turpinās pastiprinātu uzmanību pievērst pašvaldībām, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide