Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Rīdzinieki

Aicina piedalīties aptaujā par rīdzinieku vēlmēm un vajadzībām

Plānojot Rīgas attīstību laika posmam no 2021. līdz 2027. gadam, pašvaldība rīdziniekus aicina piedalīties aptaujā par iedzīvotāju vēlmju un vajadzību apzināšanu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence.

Ušakovs: Spļāviens sejā rīdziniekiem

Saeimas vairākuma lēmums nepiešķirt dotāciju nerīdzinieku pārvadājumiem Rīgas sabiedriskajā transportā ir spļāviens sejā visiem rīdziniekiem, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa).

Rīgas sabiedriskajā transportā līdz martam visi brauks par vienādu cenu

Nākamā gada janvārī un februārī par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā visi, gan rīdzinieki, gan nerīdzinieki, maksās vienādu summu - 0,60 eiro, savā Twitter kontā paziņojis Rīgas mērs Nils Ušakovs. Lēmums pieņemts, jo kļuvis skaidrs, ka līdz gada beigām visiem "Rīdzinieka kartes" nepaspēs izdalīt.

Uzņēmums: Dzīvesvietas deklarēšana Rīgā divkāršojusies

Salīdzinot ar aizvadītā  gada Iedzīvotāju reģistra (IeR) datiem par šādu pašu periodu, laika posmā no šā gada 25.septembra līdz 15.oktobrim, par 128 procentiem pieaugusi iepriekš citur Latvijā deklarētu personu dzīvesvietas deklarēšana Rīgā, portālu Diena.lv informēja SIA _Rent in Riga _valdes loceklis Jānis Lipša.

Rīgas biļešu cenas var izraisīt citu pašvaldību pretreakciju

Tam, ka nav pieļaujama pašvaldību cīņa par deklarētajiem iedzīvotājiem, piekrīt arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP). Kamēr dažādas priekšrocības pašvaldībās deklarētajiem iedzīvotājiem piedāvāja Sigulda vai Jūrmala, tas neatstāja tādu iespaidu uz valsti kopumā kā Rīgas iesaistīšanās šajā sacensībā, uzskata ministrs.

papildināts (20:02) - Savākti paraksti pret augstākām sabiedriskā transporta biļešu cenām nerīdziniekiem

Pirmdien, 21.oktobra vakarā, portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 paraksti, kas nepieciešami, lai iniciatīvu "Par vienādu braukšanas maksu nerīdziniekiem" varētu iesniegt izskatīšanai Saeimā, liecina portālā pieejamā informācija. Iniciatīvas autore ir Ieva Brante. Iniciatīvā Rīgas dome tiek aicināta saglabāt vienādu sabiedriskā transporta braukšanas maksu gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem.

Pirmajās stundās liels pieprasījums pēc Rīdzinieka kartes

Trešdien dažu stundu laikā,  kopš uzņēmuma Rīgas satiksme mājas lapā varēja sākt pieteikties Rīdzinieka kartei un Rīdzinieka statusa saņemšanai,  elektroniskās anketas aizpildīja vairāk nekā 1000 iedzīvotāji. Novērsti arī hakeru mēģinājumi traucēt reģistrēšanos, portālam Diena.lv pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. 

Točs: Ušakova provokācija

Vakardienas Rīgas domes lēmums samazināt sabiedriskā transporta biļešu maksu rīdziniekiem, bet nerīdziniekiem likt maksāt pilnu cenu, ir izsaucis karstu viedokļu apmaiņu, kurā vienaldzīgo nav. Lai arī diskusija parasti notiek mūsējie/jūsējie, patīk/nepatīk un Rīga/lauki kategorijās, jau izskan piesardzīgas bažas, vai Ušakova "reforma" nesagraus ne tikai tuvākās, bet arī tālākās Pierīgas pašvaldību budžetus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide