Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Migla

Rīgas fotogrāfijas biennāle

Rīgas Fotogrāfijas biennāles Kino sestdienā izrādīs filmu par pirmo sievieti režisori kino vēsturē

26. septembrī kinoteātrī Kino Bize notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 Kino sestdiena, aicinot uz šī gada biennālē aktualizētajām tēmām paraudzīties caur kino prizmu. Tās ietvaros programmas pirmajā daļā savu pirmizrādi Latvijā piedzīvos amerikāņu režisores Pamelas B. Grīnas intriģējošā dokumentālā filma Esi dabiska: Alises Gijas-Blašē neizstāstītais stāsts par pirmo sievieti režisori kino vēsturē.

ISSP Galerijā notiks Andreja Strokina personālizstāde Kosmiskās skumjas

No 10. septembra līdz 28. oktobrim ISSP Galerijā norisināsies viens no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 programmas kulminācijas notikumiem – latviešu mākslinieka Andreja Strokina personālizstāde Kosmiskās skumjas, kuras pamatā ir no 2014. līdz 2019. gadam tapusi darbu sērija, informēja biennāles rīkotāji.

Septembrī sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāles kulminācijas notikumi

No 7. līdz 26. septembrim Rīgā norisināsies starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 kulminācijas pasākumi. Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle šogad pievēršas realitātes arheoloģijai, pētot gan pagātnes slāņus, gan arī mūsdienu digitālā laikmeta mantojumu un tā ietekmi uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā, informēja organizatori.

Aicina pieteikt darbus balvai Meklējam jauno fotogrāfijā!

Līdz 20. septembrim jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināti pieteikt savus darbus Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 balvai Meklējam jauno fotogrāfijā! Balvas ieguvēja izstāde un uzvarētāju apbalvošana notiks 2021. gada aprīlī ISSP Galerijā, informēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles pārstāve Signe Valtiņa.

Kolekcionēšana kā iedvesmas avots. Deviņu autoru zinķārības kabineti Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 24. jūlija ir aplūkojama Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiskā izstāde Wunderkammer, kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas un Vācijas. "Iedvesmojoties no intereses par ziņkārības kabinetiem, man radās doma izveidot izstādi ar darbiem, kuru radīšanā mākslinieki ir izmantojuši savas vai citu veidotas kolekcijas," stāsta izstādes kuratore Šelda Puķīte.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādē Wunderkammer uzmanība tiks pievērsta kolekcionēšanas fenomenam

No 24. jūlija Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma Rīgas fotogrāfijas biennāles 2020 starptautiska grupas izstāde Wunderkammer, pievēršot uzmanību kolekcionēšanas fenomenam un atklājot, kā mākslinieki izmanto savas un citu kolekcijas, lai radītu jaunus mākslas darbus. Izstādē piedalās mākslinieki no Latvijas, Spānijas, Igaunijas, Vācijas, Lietuvas un Somijas. Ceturtdien, 30. jūlijā, plkst. 18 muzejā notiks sarunu vakars un izstādes apskate kopā ar izstādes kuratori Šeldu Puķīti, informēja izstādes rīkotāji.

Atklās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstādi Transformācija x 2

No 19. jūnija līdz 19. jūlijam Cēsu Izstāžu namā Pils laukumā 3 Cēsīs būs skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde Transformācija x 2, kas atklās divu Somijas mākslinieku Sānas Vangas un Artora Jesusa Inkeres meklējumus starp Austrumu un Rietumu kultūras telpām (kuratore Inga Brūvere). Šī izstāde ievada biennāles reģionu programmu, kas turpināsies rudenī, informēja organizatoru pārstāve Signe Valtiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide