Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas Latviešu biedrība

Valodas notumses zona ar vārdu "episki"

Par gada vārdu Latvijā ir nosaukts vārds "notumse", kas ieteikts angļu vārda blackout vietā kā īss un ērts apzīmējums reizēm, kad pazūd elektriskā strāva. Ar pirmatnējo nozīmi "krēsla" vai "tumsa" šis vārds ir minēts Kārļa Mīlenbaha un Jāņa Endzelīna 1925. gada Latviešu valodas vārdnīcā – atklāja viens no akcijas Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens žūrijas dalībniekiem – Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas vadītājs Uģis Nastevičs.

Biedrības namā notiks pirmais EK dialogs ar iedzīvotājiem

Ceturtdien Eiropas Komisija (EK) Rīgas Latviešu biedrības namā notiks diskusija Dialogs ar iedzīvotājiem. Tā būs pirmā no dialogu cikla, kas risināsies visās Eiropas Savienības dalībvalstī, portālu Diena.lv informē EK pārstāvniecība.  

Rīgas Latviešu biedrībā notiks Pētera Vaska autorkoncerts

Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē 16. novembrī plkst. 16 notiks komponista Pētera Vaska autorkoncerts, informēja Latvijas Komponistu savienības pārstāve Sabīne Branta. Koncertā piedalīsies Sandis Šteinbergs (vijole), Guna Šnē (čells), Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris un stīgu orķestris, diriģents Māris Sirmais. 

Vokālās grupas Putni koncerts Sieviešu diena

8.martā plkst.19 ar koncertprogrammu Sieviešu diena Rīgas Latviešu biedrības Baltajā zālē divdesmit gadu jubilejas sezonu atklās vokālā grupa Putni.Vokālā grupa Putni darbojas kopš 1993.gada, un tās astoņas dziedātājas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā, reprezentējot mūsu dziedāšanas kultūru līdzās labākajiem Latvijas koriem.

Rīgas Latviešu biedrība nepilsoņiem sāk piedāvāt bezmaksas kursus

Rīgas Latviešu biedrība (RLB)  šomēnes nepilsoņiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību, sāks piedāvāt trīs bezmaksas kursus, izglītojot latviešu valodā, latviešu kultūrā un integrācijas procesos, informēja RLB reklāmas un informācijas koordinatore Zinta Gugane.

Aicina uz dramaturga Mārtiņa Zīverta atceres pasākumu

5. janvārī apritēja 110 gadi kopš izcilā drāmas meistara Mārtiņa Zīverta dzimšanas. Viņš bija viens no ievērojamākiem latviešu drāmas kopējiem un attīstītājiem, kas pavēra jaunu ceļu latviešu dramaturģijā. Rīgas Latviešu biedrības (RLB) Teātra komisija iedibinājusi tradīciju gada sākumā sarīkot Mārtiņa Zīverta atcerei veltītu kādu viņa lugas lasījumu - izrādi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide