Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas pils

Valsts prezidenta kanceleja pieprasījusi VNĪ skaidrot Rīgas pilij paredzēto mēbeļu iepirkumu

Valsts prezidenta kanceleja ceturtdien ir pieprasījusi VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) skaidrot situāciju par iepirkumu Rīgas pils Čakstes kabineta krēsliem, kas pirms pieciem gadiem tika izgatavoti neatbilstošā izmērā un līdz ar to netika pieņemti lietošanā Rīgas pilī, portālu Diena.lv informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

4400 kvadrātmetru vēstures

Apslēpta aiz bieziem mūriem, Rīgas pils vissenākā daļa ir neatklāts un sabiedrības acīm pašlaik slēgts dārgums. Tuvākajos gados paredzētās atjaunošanas laikā pils pārvērtīsies par Vecrīgas publiskās telpas paplašinājumu, vēsturiskajai aurai piešķirot svaigumu, – tāda ir arhitektu un projekta pasūtītāja komandas iecere

Rīgas pilī trīs dienas notiks VUGD mācības

No šodienas plkst.12 turpmākās trīs dienas Rīgas pilī notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) mācības, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Rīgas pilī atrod unikālas vēstures liecības

Pagājušajā gadā, pārbūvējot un rekonstruējot Rīgas pils dienvidu korpusu, kastelas iekštelpās tika atrasti, iespējams, 500 gadu veci sienu gleznojumi, bet Horna bastionā tika uziets 13. gadsimta mūra fragments. Arheologi un arhitekti šos atklājumus prezentēja Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) Rīgas pils atjaunošanas padomes sēdē, kurā sprieda arī par pils tālāko restaurācijas gaitu.

Karikatūrista skats: Pie prezidenta ar ķiveri

Vispirms noplūst trešdaļa Rīgas pils Baltās zāles griestu, nu nokritusi lustra. Varbūt Valsts prezidentam jāstaigā ķiverē, kamēr viss, kas var apdraudēt, iztur pēcremonta garantijas laika pārbaudi?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide