Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Rimšēviča lieta

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām - bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rimšēvičs pārsūdz lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu. Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA pieļāva, ka Kalnmeiers lēmumu pieņems jau pēc 1. jūlija, kad stāsies spēkā jaunais regulējums par pielaižu pārsūdzēšanas kārtību.

Straume: Dažu mēnešu laikā Rimšēviča lieta varētu nonākt prokuratūrā

"Gan procesa virzītājs, gan izmeklētājs, gan arī uzraugošais prokurors ir pārliecināti, ka [Rimšēviča - red.] lieta nonāks prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai," piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Kalnmeiers: Rimšēviča lietas izmeklēšanā nav pārtraukumu

"Pēdējā laikā masu medijos ir mazāk bijis informācijas [par Rimšēviča lietu - red.], bet varu apgalvot, ka izmeklēšana noris (..) un nav pārtraukumu," otrdienas rītā intervijā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

ECB par Rimšēviča lietu vēršas ES Tiesā

Eiropas Centrālā banka (ECB) piektdien paziņoja, ka lūgusi Eiropas Savienības Tiesai izvērtēt Latvijas varasiestāžu rīcību attiecībā uz liegumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ieņemt šo amatu saistībā ar kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas apsūdzībām.

Rimšēvičs algā pērn saņēmis mazāk, bet kopējie ienākumi auguši

Latvijas Bankas prezidenta Ilmārs Rimšēviča alga pērn bijusi mazāka nekā 2016. gadā, taču pieauguši citi ienākumi, līdz ar to viņa kopējie ienākumi kopumā bijuši lielāki nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienestā publiskotā Rimšēviča amatpersonas deklarācija.

Rimšēvičs KNAB nodevis balss paraugu

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs martā ieradies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) nodot balss paraugu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saeima konceptuāli atbalsta Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru ierobežojumus

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Latvijas Bankas likumā. Tie paredz, ka bankas prezidenta, viņa vietnieka un padomes locekļu pilnvaru termiņš ir pieci gadi un ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas, vēsta Saeimas Preses dienests. Pašlaik pilnvaru termiņu skaits šajā amatā var būt neierobežots.

Rimšēvičs Latviju sūdzēs Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide