Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rimšēviča lieta

Tā nebija tikai formalitāte

Ilmāram Rimšēvičam celtās apsūdzības kukuļu pieprasīšanā par problēmu risināšanu ar banku uzraugiem Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) likušas no jauna skatu punkta palūkoties uz Latvijas Bankas (LB) prezidenta lēmumiem un publiski ieņemtajām pozīcijām, meklējot sistēmiskas kļūdas un cilvēciskos faktorus, kas noveda pie korupcijas skandāla. Diena vienā shēmā centās sazīmēt Rimšēviča reālās ietekmes sviras uz Latvijas banku sistēmu, meklējot arī saskarsmes punktus, kuros LB prezidenta darbība pārklājusies ar viņa kukuļņemšanas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rimšēvičam dotas tiesības iecelt savu aizstājēju ECB padomes locekļa amatā

Balstoties uz Eiropas Savienības (ES) Tiesas rīkojumu, Ģenerālprokuratūra precizējusi drošības līdzekli kukuļņemšanā apsūdzētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, kuram tagad dotas tiesības iecelt aizstājēju Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes locekļa amatā, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Rimšēviča "maigā vara"

Trīs gadus pirms problēmām, ar ko pašlaik saskaras uz nerezidentiem orientētās Latvijas komercbankas, Ilmāra Rimšēviča vadītā Latvijas Banka tām faktiski uzspiedusi dārga līguma slēgšanu ar lobistu firmu, kurai bijušas apšaubāmas iespējas kārtot briestošos problēmjautājumus ar ASV, liecina Dienas rīcībā nonākusi sarakste un dažādi dokumenti.

Kāpēc šobrīd, nevis pirms 5 gadiem?

Kāpēc kriminālprocess par pusmiljona eiro kukuļa pieprasīšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un ietekmīgo uzņēmēju Māri Martinsonu tika sākts tikai šā gada februārī, ja pierādījumus, kā to apstiprina apsūdzību uzturētāja, prokurore Viorika Jirgena, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) operatīvās izstrādes laikā ieguvis jau 2013. gadā?

Rimšēvičs: Šodienas situāciju uztveru kā atriebību

Apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šodienas situāciju uztver kā baņķieru atriebību par viņa kā Latvijas Bankas vadītāja centieniem attīrīt Latvijas komercbanku sistēmu – tā Rimšēvičs šovakar paziņoja LNT ziņām. "2016.gadā pirms iestāšanās OECD Trasta Komercbanka tika slēgta par naudas atmazgāšanu. Šie cilvēki nemitīgi meklēja kontaktus ar mani un lūdza, lai es palīdzu un nepieļauju, ka banka tiek slēgta. Diemžēl banka tika slēgta. Un šodienas situāciju es uztveru kā atriebību par 2016.gada notikumiem un slēgto banku," norādīja Rimšēvičs.

Rimšēviča lieta: Prasījis pusmiljonu, dabūjis pusi

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs krimināllietā apsūdzēts par divām kukuļošanas epizodēm - sākotnēji prasītiem 500 000 eiro par palīdzību Trasta komercbankas akcionāram saziņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), kā arī par vēl kāda šīs bankas akcionāra apmaksātu Rimšēviča atpūtas braucienu uz Kamčatku par palīdzību Trasta komercbankas vārdā komunikācijā ar FKTK, piektdien žurnālistiem pastāstīja apsūdzības uzrādījusī prokurore Viorika Jirgena.

Sāk kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu pret kukuļošanā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide