Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rimšēviča lieta

Straume par Rimšēviča atgriešanos darbā: Labāk zaudēt kauju nekā visu karu

Ir skaidrs, ka brīžiem varbūt izdevīgāk zaudēt kauju, lai beigās uzvarētu karā, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izteicās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume, komentējot situāciju ar Eiropas Savienības tiesas (EST) lēmumu atcelt rīkojumu, ar kuru no amata bija atstādināts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimšēviča lietas neveiksme Eiropā

Ģenerālprokurors šonedēļ bija spiests atzīt, ka Latvija nav pienācīgi aizstāvējusi savu pozīciju Eiropas Savienības Tiesā jautājumā par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvarām

Kariņš sašutis, ka gada laikā Rimšēviča lieta nav novesta līdz tiesai

Mani nesatrauc Eiropas Savienības Tiesas (EST) lēmums jautājumā par Latvijas Bankas vadītāju Ilmāru Rimšēviču, bet gan fakts, ka Latvijā šī lieta gada laikā nav novesta līdz tiesai, otrdien žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Advokāti pārliecināti par Rimšēviča tiesībām atsākt amata pienākumu pildīšanu

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti ir vienisprātis, ka viņu klients pēc Eiropas Savienības Tiesas (EST) labvēlīgā sprieduma varētu atsākt pildīt valsts bankas prezidenta pienākumus, taču nav zināms, vai un kad Rimšēvičs to darīs, aģentūrai LETA apliecināja aizstāvji.

ES Tiesa labvēlīga Rimšēvičam un atceļ lēmumu par viņa atstādināšanu

Eiropas Savienības Tiesa (EST) ir atcēlusi lēmumu, ar kuru Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ir atstādināts no amata, aģentūra LETA uzzināja tiesā. Savā spriedumā EST norādīja, ka pat pagaidu aizliegums pildīt amata pienākumus ir uzskatāms par atbrīvošanu no amata.

Raidījums: Rimšēvičs mainījis aizstāvības taktiku

Netipiska situācija izveidojusies Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietas izmeklēšanā. Viņam jau vasarā uzrādīta apsūdzība, bet lietu nevar nodot tiesai, jo Rimšēvičs mainījis aizstāvības taktiku, ziņo LTV raidījums de facto.

Kalnmeiers: Rimšēvičs un Martinsons sākuši liecināt

Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā sācis liecināt gan pats apsūdzētais, gan citas personas, otrdienas rītā sarunā LTV raidījumā Rīta panorāma iepriekš izskanējušo apliecināja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Liecības sniedz arī uzņēmējs Māris Martinsons.

Guseļņikovs Londonā nopratināts Rimšēviča iespējamā kukuļa lietā

Valsts policija (VP) pērn vasarā Londonā pratinājusi Norvik bankas lielāko akcionāru Grigoriju Guseļņikovu kriminālprocesā par iespējamu Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča veiktu kukuļa izspiešanu no uzņēmēja, aģentūrai LETA apliecināja Guseļņikova advokāts Aleksandrs Berezins.

Rimšēvičam labvēlīgs pavērsiens ES Tiesā

Latvija valsts, atstādinot Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču no amata, nav izpildījusi savus pienākumus, kas tai izriet no Eiropas Centrālās bankas (ECB) statūtiem, jo Eiropas Savienības (ES) Tiesai nav sniegti pierādījumu par faktiem, kuri Rimšēvičam tiek pārmesti, trešdien ES Tiesā pauda ģenerāladvokāte Juliana Kokote, aģentūrai LETA pavēstīja ES Tiesā. Parasti ģenerāladvokāta secinājumi ES Tiesai sakrīt ar tiesas vēlāk taisīto spriedumu. Tā paziņošanas laiks pagaidām nav zināms.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide