Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rimšēviča lieta

Tapusi dokumentālā filma par Rimšēviču

Žurnālists Ansis Pūpols pabeidzis darbu pie filmas Baņķieris. Tas ir stāsts par Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, sākot no viņa iecelšanas amatā, beidzot ar brīdi, kad viņu apcietināja, portālu Diena.lv informēja filmas veidotājs Pūpols. Filmas pirmizrāde notiks 13. septembrī plkst.10:30 kinoteātrī K Suns ar papildu seansiem 14. un 15. septembrī.

Tā nebija tikai formalitāte

Ilmāram Rimšēvičam celtās apsūdzības kukuļu pieprasīšanā par problēmu risināšanu ar banku uzraugiem Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) likušas no jauna skatu punkta palūkoties uz Latvijas Bankas (LB) prezidenta lēmumiem un publiski ieņemtajām pozīcijām, meklējot sistēmiskas kļūdas un cilvēciskos faktorus, kas noveda pie korupcijas skandāla. Diena vienā shēmā centās sazīmēt Rimšēviča reālās ietekmes sviras uz Latvijas banku sistēmu, meklējot arī saskarsmes punktus, kuros LB prezidenta darbība pārklājusies ar viņa kukuļņemšanas atbalstītāju, uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rimšēvičs: Šodienas situāciju uztveru kā atriebību

Apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šodienas situāciju uztver kā baņķieru atriebību par viņa kā Latvijas Bankas vadītāja centieniem attīrīt Latvijas komercbanku sistēmu – tā Rimšēvičs šovakar paziņoja LNT ziņām. "2016.gadā pirms iestāšanās OECD Trasta Komercbanka tika slēgta par naudas atmazgāšanu. Šie cilvēki nemitīgi meklēja kontaktus ar mani un lūdza, lai es palīdzu un nepieļauju, ka banka tiek slēgta. Diemžēl banka tika slēgta. Un šodienas situāciju es uztveru kā atriebību par 2016.gada notikumiem un slēgto banku," norādīja Rimšēvičs.

Rimšēviča lieta: Prasījis pusmiljonu, dabūjis pusi

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs krimināllietā apsūdzēts par divām kukuļošanas epizodēm - sākotnēji prasītiem 500 000 eiro par palīdzību Trasta komercbankas akcionāram saziņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), kā arī par vēl kāda šīs bankas akcionāra apmaksātu Rimšēviča atpūtas braucienu uz Kamčatku par palīdzību Trasta komercbankas vārdā komunikācijā ar FKTK, piektdien žurnālistiem pastāstīja apsūdzības uzrādījusī prokurore Viorika Jirgena.

Sāk kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Prokuratūra ir sākusi kriminālvajāšanu pret kukuļošanā apsūdzēto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām - bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rimšēvičs pārsūdz lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu

Kukuļņemšanā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu. Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš aģentūrai LETA pieļāva, ka Kalnmeiers lēmumu pieņems jau pēc 1. jūlija, kad stāsies spēkā jaunais regulējums par pielaižu pārsūdzēšanas kārtību.

Rimšēvičam anulēta pielaide valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis pielaidi valsts noslēpumam kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, aģentūrai LETA apstiprināja viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Iekonservēt LB, tīrīt FKTK

Valdības koalīcijā šonedēļ atbalstītie grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā faktiski paver juridisku iespēju "tīrīšanai" tajā, ar Saeimas balsojumu jau septembrī nomainot trīs no pieciem esošajiem FKTK padomes locekļiem, bet amatā atstājot tikai priekšsēdētāju Pēteru Putniņu un viņa vietnieci Guntu Razāni. Kontekstā ar, iespējams, briestošām problēmām citās lielās, uz nerezidentu apkalpošanu orientētās Latvijas bankās tas var izskatīties pēc "laukuma sakārtošanas" maksātnespējas administratoru interesēs. Vismaz to izstrādāšanā kopā ar virzītāju – Saeimas deputātu Imantu Parādnieku (NA) – piedalījusies ar šo jomu cieši saistīta persona, izpētījusi Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide