Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -2 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 12. decembris
Otīlija, Iveta

Sēnes

Uz mežu pēc sezonas gardumiem

Pateicoties mitrajam jūlijam, šogad jau ātri sociālajos tīklos bija redzami sēņotāju baravikām pilnie grozi. Augusta negaisa lietiem turpinoties, Latvijas meži ir sēņu un arī cilvēku pilni. Vēl šogad solās būt laba brūkleņu un dzērveņu raža, bet arī melleņu novākšana nav beigusies. Tikai līdz ar sauso pavasari šogad melleņu ogas meklējamas mitrās, pat purvainās vietās.

Sēnes klausa mēnesim

Zemnieku saimniecībā Trubenieki Jānis Volksons (41) bijušo cūku fermu pārveidojis šitaku audzētavā, nodibinājis kontaktus ar Japānu un stāsta sēņu stāstus arī tūristiem.

Rīgā vīrietis saindējas ar sēnēm

Rīgā vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāts vīrietis, kuram palicis slikti pēc sēņu ēšanas, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Noskaidroti 10 laimīgie fotokonkursa Dienas sēne balsotāji septembrī

Kā ziņots iepriekš, laikraksta Diena un AS Latvijas valsts meži fotokonkursa_ Dienas Sēne 2016 _ietvaros šogad norit papildkonkurss visiem balsotājiem par konkursā iesniegtajām fotogrāfijām, kuras ietvaros iespējams laimēt ielūgumus uz Dienas draugu kinoseansiem.

Balso par sēņu fotogrāfijām un dodies uz kino

Latvieša gēni liek ne tikai meklēt sēni, bet arī veiksmīgi atrast to - jau šobrīd ir skaidrs, ka šis ir patiesi ražīgs sēņu gads, jo konkursā Dienas sēne 2016 jau iesniegts vairāk nekā 340 fotogrāfiju. Katra no tām piedalās tautas balsojumā, tādēļ ikviens aicināts atdot savu balsi par skaistāko, dīvaināko vai visvairāk salasīto sēņu fotogrāfiju un piedalīties kino ielūgumu izlozē.

Sieviete saindējas ar nezināmas izcelsmes sēnēm

Sestdien Zemgalē ar sēnēm saindējusies kāda 40 gadus veca sieviete, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.Viņa teica, ka sieviete sēnes ir nopirkusi no kāda sēņu pārdevēja, kurš dabas veltes tirgojis uz ielas. Pēc tam sieviete no šīm sēnēm mājās pagatavojusi zupu.

Aug pieprasījums pēc Latvijā audzētām šitaki sēnēm

Šis ir ne tikai labs gaileņu un baraviku gads, bet laika apstākļi bijuši labvēlīgi arī šitaki sēnēm, sestdien vēstīja telekanāls LNT.Patlaban Latvijā ir vien divas lielākas saimniecības, kur uz koku stumbriem audzē augstvērtīgās Japānas sēnes. Tur stāsta, ka pieprasījums aug, un vairojas arī tūristu interese par šitaki sēņu audzētavām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide