Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Senioru Diena

Lai Ziemupei nepārvelk svītru

"Pie ieejas, lūdzu, paņemiet pa olītim, ko ieliksiet sētuvītē – lai zinām, cik apmeklētāju Jūras mājā pabijis," mudina Vērgales pagastā pirms gada atklātās Senlietu krātuves un tūrisma informācijas centra saimniece Daina Vītola.

Atver durvis uz zināšanām

Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Veronikai Dundurei šis jau bija 48. pirmais septembris, taču viņā joprojām labi saredzama jaunā, gaišmatainā skolotāja, kas pirms gandrīz pusgadsimta atnāca uz Nautrēnu vidusskolu, lai tajā paliktu.

Lai nepazaudētu vērtības

Ja kādā tūristu iecienītā vietā pamanāt izteikti smaidīgu pāri labākajos gados un vīrietim kaklā ir kārtīgs fotoaparāts, tie, visticamāk, ir lielvārdieši Dzintra un Aivars Troskas. Ceļošana kopš jaunības ir abu kopēja sirdslieta. Aivars turklāt paplašina redzesloku, ienirstot virtuālās vides un foto/video pasaules dzīlēs. Viņa fotogrāfijas iekļautas grāmatā Mana un tava Lielvārde.

Man patīk būt cilvēkos!

Litas Lukšas dārzā grieztās lilijas manā vāzē smaržoja divas nedēļas! Viņas bioloģiskajā pļavā plūktā asinszāle un sirds mātere jau sažāvēta tējai. Un vēl tas margrietiņu pušķis! Te, Degoles pagasta Dainās, vasaras vidū ir brīnišķīgi! Lita un viņas dzīvesbiedrs Leons te arī pavada vasaras – dzīvojot angļu tipa dzīvojamā vagoniņā, kopjot dārzu un ejot pirtiņā. Lita ceļ galdā kafiju ar rupjmaizi un medu – Leona uzraudzībā ir 20 bišu saimes. Bet pārējā laikā viņi ir sabiedriski aktīvi cilvēki, darbojas Tukuma Pensionāru biedrībā, kur Lita ir šīs organizācijas vadītāja.

Dzīve kā grāmata Latgales ielā

''Krūgs – tiergōtova Mōls» – senatnīgajā Latgales ielā Rēzeknē tikai viena izkārtne ir rakstīta latgaliski, viesmīlīgi aicinot ienākt, lai ļautos gan garšai, gan acu priekam. Te ir ne tikai kafejnīca un viesību zāle, bet arī mākslas salons. Saimniece Aleksandrina Binduka jeb, kā viņu dēvē, Alla visu mūžu ir nostrādājusi kultūras darbā, un arī savu uzņēmējdarbību viņa veido kā mākslas darbu – ne peļņai, bet sirdspriekam. Viņas dzīve ir daudzkrāsaina, kā tāds Latgales audējas lupatu deķis, kurā netrūkst ne gaišu, ne tumšu krāsu, bet par to Alla tikai pasmej, jo, kā latgaliešu tautasdziesmā dzied: ''Vysi vieji mani pyute, vysi ļaudis aprunuoja...''

Dzīve ir dota, lai mācītos

Vēsma Ozoliņa kultūras darbā saņem tik daudz enerģijas un gandarījuma, ko nevar gūt nekur citur.

Lai izdzīvotu pensijas vecumā

80% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņiem nav pietiekami daudz īpašumu un uzkrājumu, lai varētu izdzīvot pensijas vecumā, noskaidrots Luminor bankas aptaujā.

Goda vietā – mājās cepta maize

Maizes svētki Otaņķos tiek organizēti ar vērienu. Pērn pasākuma programmā bija stāsts par maizes ceļu kopā ar Otaņķu etnogrāfisko kolektīvu un videofilma par maizes cepšanu Vēķaušu mājās, kur saimniece klātienē iepazīstināja ar senās prasmes ābeci. Meistardarbnīcā katrs varēja izcept pa karašiņai. Jautrām izdarībām Rudes estrādē sekoja maizes degustācija un vērtēšana. Noslēgumā godinājumu saņēma visi Otaņķu pagasta maizes cepēji, bet par garšīgāko tika atzīta Alīdas Vārnas ceptā. Smaržīga, mīksta, gandrīz vai mutē kūstoša.

Mazdārziņš kā seniora stiprā pils

"Seniori kā sociāli aktīva, sevi uzturēt spējīga un veselīga vecākā paaudze ir resurss, kurš ir nozīmīgs ģimenēm, dažādām kopienām un Latvijas sabiedrībai kopumā," uzsver Kuldīgas Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide