Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Senioru Diena

Īsta vērtība ir tikai paša nopelnītajam

Andri Lusti un viņa kundzi Silviju pazīstu diezgan sen. Ikreiz, kad Jaunajam Miltu teātrim, kuru 2007. gadā Ķekavā nodibināja viņu meita Līga Milta, ir pirmizrāde, vecāki ierodas to noskatīties. Ne reizi vien esmu pabrīnījusies, ka pēc tam abi seniori vēlu vakarā mēro ceļu atpakaļ uz Brenguļu pagastu. Tagad skaidrs, kāpēc: viņu aprūpē ir vairāki Šarolē tīršķirnes jaunlopiņi un vēl dažas dzīvas radības, kas no rīta jāpabaro un jāapkopj.

Nav jābremzē, ja ir jauda darīt

Uz jautājumu, vai nebūtu laiks dzīvot rimtāk, atbildi Aira Andriksone nevar noformulēt. Acīmredzot vēl nav pienācis laiks tādām pārdomām.

Ar ticību Dievam un mīlestībai

Anita Kontene veiksmīgi vada savu lauku saimniecību Zēģelnieki, nelielu ēdināšanas uzņēmumu un hosteli Ezerkrasti, kā arī biedrību Pirmā stīga. Dzīve sievieti nav lutinājusi, taču viņa joprojām ir sirsnīga, atsaucīga un parakstās arī uz dullām lietām – pērn filmējusies saimnieces lomā TV šovā Lauku sēta. Vaicāta, kas ietekmē darāmā rezultātu, Anitas kundze teic, ka šovā tā ir veiksme, bet dzīvē – pamats, ko vecāki ieliek bērnos.

Dēkaiņa gaitas dzīvē un uz skatuves

Mana paaudze bērnībā jūsmoja par Žerāra Filipa un Žana Marē romantiskajiem varoņiem. Cīņu ainas ar rapieriem vai zobeniem varēja redzēt arī teātrī un Rīgas kinostudijas filmās: divās sērijās par vella kalpiem piedalījās baleta mākslinieki – pietiekami trenēti, lai auļotu zirgā un paukotos. To visu nācies darīt arī baletdejotājam Andrim Vītiņam, tādējādi kaut mazliet līdzinoties slavenajiem franču kino grandiem. Andris saka: "Esmu laimīgs cilvēks, jo nav daudz tādu, kas piepildījuši savus bērnības sapņus!"

Ar labestību staigāt pa dzīvi

Pie Zemītes sākumskolas pils pagalmā šoruden vēl novembra sākumā krāšņi zied rožudārzs. 2000. gada 1. septembrī, klātesot Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, Zemītes pamatskola savu darbu uzsāka 1848. gadā celtajā un togad atjaunotajā Zemītes pilī. Līdz tam tuvējās apkārtnes bērni mācījās gadsimtu ilgi kalpojušajā pagastmājā. Vija Šulce šajā skolā nostrādājusi 47 gadus, no kuriem 20 gadu bijusi skolas direktore.

Pie vienas taisnības turēties nevajag

Ja senioru sveicina daudzi garāmgājēji, tātad cilvēks darījis daudz laba sabiedrībai un turpina būt apritē. Mirdza Sīpola visu mūžu strādājusi par skolotāju, mācību daļas vadītāju un direktori Vērgales pamatskolā un joprojām ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas, kā arī Vērgales muzeja gide.

Katram sava laime un vieta

Tukuma māksliniece Ruta Štrodaha uzskata, ka dzīvē nav jābīstas nostāties izvēles priekšā.

Aizejot pensijā, īsteno sapņus

Rēzeknes novada Lūznavas muižas parkā veco liepu un rožu dārza ielokā atrodas noslēpumains pasaku namiņš. Vasarās pie tā sienās iebūvētajām stropu skrejām dūkdamas laidelējas bišu saimes, bet namiņš vilināt vilina apmeklētājus atlaisties garšļaukus uz mīkstajiem soliem, izjust tā spēcinošo auru, ieelpot medus un vaska dziedinošo smaržu. Bišu namiņu pirms trim gadiem, aizejot pelnītā atpūtā, uzmeistaroja bijušais Lūznavas pagasta pārvaldes vadītājs Vladimirs Špeļs. Aiziešana pensijā ņiprajam kungam nenozīmē dīku atpūtu, bet gan iespēju nodoties radošām nodarbēm, īstenojot savus sapņus. "Vai tad pensionāri lai guļ uz dīvāna, atpūšas un savas kaites skaita? Nē, tas nav priekš manis!" strikti nosaka Vladimirs Špeļs.

Raibi rūtaina dzīve. Kā gobelēns

Šopavasar Ķekavas kultūras nama rokdarbnieču kluba Labieši dalībnieces apciemoja vienu no savām ilggadējām amata meistarēm Zentu Veisu Ķekavas Ozolkalnos. Šai tradīcijai ir pat nosaukums: Zentas Veisas pūra vēdināšana. Bet nākampavasar, atzīmējot šī stāsta varones 90. dzimšanas dienu, Ķekavas Novadpētniecības muzejā iecerēta viņas darbu izstāde.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide