Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Siltums

Latvijas Namsaimnieks: Tikai 20% iedzīvotāju izvēlas savlaicīgi pieslēgt apkuri

Ēku apsaimniekošanas uzņēmums Latvijas Namsaimnieks jau ir sācis apkures pieslēgšanu, darbinot siltummezglus gaidstāves režīmā. Apsaimniekotājs norāda, ka saglabājas tendence, ka iedzīvotāji vilcinās uzsākt pilnvērtīgu apkures sezonu savas nezināšanas dēļ vai arī maldīgi cerot uz potenciālu ietaupījumu. Šobrīd tikai 20% Latvijas Namsaimnieka apsaimniekoto ēku iedzīvotāju ir atļāvuši sākt pilnvērtīgu apkures sezonu.

Teju visā Rietumeiropā pārspēti februāra siltuma rekordi

Pēdējās dienās Rietumeiropā pārspēta lielākā daļa februāra siltuma rekordu, un trešdien gaidāmi jauni rekordi, bet turpmāk gaisa temperatūra normalizēsies, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Nedēļas pēdējā darbadiena būs vasarīgi silta un pārsvarā saulaina

Piektdien Latvijā valdīs vasarīgs siltums - maksimālā gaisa temperatūra sasniegs plus 23 grādus, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.No rīta debesis būs pārsvarā apmākušās, taču priekšpusdienā daudzviet mākoņi izklīdīs un spīdēs saule. Arī pēcpusdienā vietām iespējams neliels mākoņu daudzums, tomēr nokrišņi nav gaidāmi.

Apkures sezonu sāks cerīgā noskaņojumā

Uzņēmumi, kuri izmanto dabasgāzi, ir labvēlīgā situācijā, jo šogad tās tarifs ir vēsturiski viens no zemākajiem, Dienai skaidro Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas prezidente, SIA _Salaspils siltums _valdes locekle Ina Bērziņa-Veita. Viņas teiktais saskan ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja Rolanda Irkļa izteikumiem LNT raidījumā 900 sekundes.

Kamīns siltumam un mājīgumam

Dzīva uguns telpā ziemas un rudens sezonā ir viens no mājīguma, miera un siltuma simboliem. Kādam kā iedvesmas avots nāk prātā romantiskas filmas vai komēdijas, kur pa atvērtā tipa kamīnu nolaižas tukls Ziemassvētku vecītis, kādam – ainiņas no senām pilīm un muižām, kur milzīgi kamīni aizņēma ievērojamu vietu pie telpas sienas, bet vēl kāds atceras bērnību pie omītes laukos, kad tika kurinātas krāsnis un tumsā sprakšķēja sveķainas malkas pagales…

Efektīvs risinājums – pasīva ēka

Energoefektīvs risinājums var būt ne tikai apkures sistēma, bet arī pati ēka. Tādas ir pasīvās mājas, ēkas, kuru plānošanā izmantoti noteikti principi – pareizs novietojums attiecībā pret debespusēm, ventilācijas sistēmas, kas rūpējas par siltuma saglabāšanu, pareizi izvēlēti un iebūvēti logi, blīvi būvēts pats ēkas karkass un vēl vairāki citi gudri plānoti elementi. Šādām ēkām apkure ir nepieciešama minimāli, un līdz ar to arī izmaksas ir nelielas.

Nedēļas otrajā pusē kļūs ievērojami siltāks

Nedēļas pirmajā pusē vēl saglabāsies brāzmains ziemeļrietumu vējš, līdz ar to arī gaisa temperatūra dienās nebūs augstāka par +23 grādiem, bet nedēļas otrajā pusē vējš pierims un Latvijā no ziemeļaustrumiem sāks ieplūst siltāka gaisa masa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide