Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Skauti

Atklāta vērienīgākā skautu un gaidu nometne Latvijā pēdējo 20 gadu laikā

Ar svinīgu Baltijas valstu karogu pacelšanas ceremoniju 8. jūlijā tika atklāta 4. Baltijas Skautu un gaidu džamboreja Lēciens. Nometne pulcē vairāk nekā 650 skautus un gaidas no 8 valstīm, tādējādi kļūstot par lielāko skautu un gaidu nometni, kas pēdējo 20 gadu laikā ir notikusi Latvijā. Pirmais vakars nometnē tika aizvadīts ar tradicionālu ugunskura vakaru, vienošanos kopīgos saucienos un dziesmās valstu starpā, informēja Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja.

ASV skautu organizācija kļūs atvērtāka gejiem

ASV skautu virsorganizācijas Boy Scouts of America (BSA) lēmums daļēji atcelt pretrunīgi vērtēto aizliegumu atklāti homoseksuāliem pieaugušajiem vadīt skautu vienības un ieņemt amatus BSA izpelnījies divējādu reakciju. Šo soli sveikuši geju tiesību aizstāvji, bet pret lēmumu iestājušās ietekmīgas reliģiskās organizācijas, kuru paspārnē ir lielākā daļa ASV skautu vienību, trešdien, 29.

ASV skauti atceļ homoseksuāļiem noteikto aizliegumu

Viena no lielākajām ASV jauniešu organizācijām Boy Scouts of America (BSA; Amerikas skauti) atcēlusi aizliegumu, kas attiecībā uz dalību organizācijā noteikts gejiem un lesbietēm.

Viss ir pa īstam, tikai patronu nav

Kamēr liela daļa skolas vecuma bērnu un jauniešu brīvlaiku pavada siltumā pie datora vai televizora, skauti un gaidas jau desmito gadu ziemas brīvlaiku piedzīvo sagaitā Baltais vilks.

Pabriks viesosies skautu ziemas nometnē

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Vienotība) piektdien viesosies Latvijas skautu un gaidu rīkotajā ziemas nometnē Baltais vilks 2011,  kas no 6. līdz 9.janvārim notiek Ziemassvētku kauju vietā Ložmetējkalnā.Trešo gadu pēc kārtas skautu nometnē piedalās arī jaunsargi. Šogad Jaunsardzi ziemas nometnē pārstāv 20 jaunsargu no Rīgas un Ogres skolām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide