Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Specdienesti

SAB: Drošības riski pastāv arī cilvēkiem, kuri nav iekļauti Krievijas sarakstos

Situācija ar Krievijas meklēto personu sarakstos iekļautajiem cilvēkiem var būt mainīga, tomēr drošības riski ceļojot uz augsta riska valstīm ir gan sarakstos iekļautiem, gan neiekļautiem Latvijas iedzīvotājiem, aģentūrai LETA atzina Satversmes aizsardzības birojā (SAB), komentējot izskanējušās ziņās par to, ka Krievija meklēšanā izsludinājusi ārvalstu parlamentos un valdībās esošos politiķus, tostarp, no Latvijas.

Ģenerāltīrīšanu, nevis kosmētisko remontu

Vismaz viena lieta, par ko pēdējo nedēļu haosā apskaust satricināto ASV politisko sistēmu, ir šīs valsts specdienestu spēja rūpēties par valsts pamatu saglabāšanu, paceļoties pāri vienas prezidentūras interesēm, nepaslaukot zem tepiķa bažas par Trampa "bīstamajiem sakariem", lai radītu kosmētisku iespaidu par ievainotās sistēmas varenību. Latvijā turpretī valda nerakstīts likums – ja esi spējis aizrāpties līdz iespējami augstam amatam, sistēma satīrīs tavu pagātni un piesegs nākotnes klupienus, lai tikai uzturētu ilūziju, ka valstī viss kārtībā.

Mamikins aicina dot vairāk naudas specdienestiem

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (Saskaņa) uzskata, ka vairāk līdzekļu ir jāiegulda tiesībsargājošo iestāžu nostiprināšanā.Intervijā aģentūrai LETA Mamikins pauž viedokli, ka terorisma akti, kādi notika Parīzē, var atkārtoties. "Negribu nevienu biedēt, bet atkārtošanās varbūtība ir liela.

Ziņojums: Krievijas izlūkdienesti pērn aktīvi darbojušies Polijā

Pagājušajā gadā Polijā novērots augsts Krievijas izlūkdienestu aktivitātes līmenis, teikts Polijas izlūkdienesta ABW ziņojumā.Ziņojuma autori norāda, ka Krievijas specdienestu galvenais mērķis bija Polijas un citu NATO dalībvalstu pozīciju diskreditēšana Ukrainas krīzes jautājumā."Svarīgs Krievijas darbības elements bija domstarpību radīšana ES un NATO.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide