Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Sestdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta

Stambulas konvencija

Jautājumi, par kuriem nav pieņemts runāt

Par sieviešu ar invaliditāti diskrimināciju un Latvijas vietu sieviešu tiesību pasaules kartē – ar ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas eksperti Anu Pelaesu Narvaesu sarunājas Andis Sedlenieks.

33 Latvijas zinātnieki atbildē LZA aicina ratificēt Stambulas konvenciju

33 Latvijas zinātnieku parakstītā atklātā vēstulē, kas adresēta Izglītības un zinātnes ministrijai, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidentam Ojāram Spārītm un LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas padomei aicina ratificēt Stambulas konvenciju. Publiskojam vēstuli.

Sievietes pie dzintara jūras

Visā Baltijā sievietes un vīrieši tiesības balsot ieguva vienlaikus – XX gadsimta sākumā. Taču šodien gan Igaunija, gan Lietuva ir gājušas tālāk, jo tur ir spēkā dzimumu līdztiesības likums, kas Latvijā jau gadiem aizķēries kaut kur varas gaiteņos. Taču sieviešu tiesību jautājumos neviena no Baltijas valstīm nav priekšzīmīga – savi skeleti skapī atrodami katrai.

Zinātnieki nesaskata riskus Stambulas konvencijas ieviešanai

Zinātnieki nesaskata riskus Stambulas konvencijas ieviešanai, norādot, ka vardarbība pret sievieti ir ļoti nopietna problēma, tādēļ konvencijas ratifikācija būtu vēlama, liecināja trešdien Latvijas Zinātņu akadēmijā notikušajā konsīlijā "Par Stambulas konvenciju" paustie dalībnieku viedokļi.

ES komisārs: Stambulas konvencijai nav slēptu mērķu

Eiropas Padomes Stambulas konvencijas mērķis ir novērst vardarbību pret sievietēm un tai nav citu, slēptu mērķu, Eiropas Parlamenta (EP) debatēs pauda Eiropas Savienības (ES) komisārs Andruss Ansips.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide