Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +2 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Stārķi

VIDEO: Tiešraides balto stārķu mazulis pamet ligzdu

Aizvadītajā nedēļas nogalē tiešraidē redzamo balto stārķu ligzdu, kas izvietota uz viena no AS Sadales tīkls elektroapgādes balstiem, pametis viens no trim jaunputniem, pirmoreiz patstāvīgi dodoties savās gaitās. Stārķēns ligzdu pameta sestdien, 29. jūlijā. Pērn pirmais mazulis ligzdu atstāja 24. jūlijā.

VIDEO: Fāze un Volts satikušies – tiešraides balto stārķu ligzdā izveidojies pāris

Ar tiešraides kameru aprīkotajā balto stārķu ligzdā, kas uzvīta uz AS Sadales tīkls elektroapgādes balsta un kuras iemītnieki ikgadēji tiek dēvēti par Fāzi un Voltu, ir izveidojies stārķu pāris. 28. martā ligzdā bija apmeties viens no putniem, bet 31. marta vakarā tam pievienojusies otra puse. Ligzdā jau notikušas vairākas Fāzes un Volta pārošanās epizodes un drīzumā varētu būt sagaidāms perēšanas perioda sākums.

Ja kaimiņos dzīvo svēteļu ģimene

Lielākoties cilvēkiem baltie stārķi patīk, taču, ja gribas sekmēt viņu ligzdošanu māju tuvumā, jāņem vērā daži faktori.

VIDEO: Svēteļi ir klāt – sākas trešā sezona tiešraidei no baltā stārķa ligzdas

Tiešraides balto stārķu ligzdā, kas uzvīta uz AS Sadales tīkls elektroapgādes balsta un kuras iemītnieki ikgadēji tiek dēvēti par Fāzi un Voltu, šonedēļ apmeties stārķis. Gājputnu atgriešanās ik gadu iezīmē pavasara atnākšanu un arī šogad Sadales tīkls sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu (LDF) aicina ikvienu dabas draugu un putnu vērotāju sekot līdzi nu jau trešajai tiešraides sezonai.

Tiešraide no stārķu ligzdas: Putni mājvietu pametīs jau tuvākajā laikā

Otrā sezona video tiešraidei, kurā redzama uz viena no AS Sadales tīkls elektroapgādes balstiem izvietotā balto stārķu ligzda, tuvojas noslēgumam. Ligzdas saimnieki, stārķu pāris Fāze un Volts, šosezon izaudzinājuši četrus jaunputnus, kuri sākuši lidot un arvien ilgāk uzturas ārpus ligzdas. Pēc ornitologu prognozēm, šī ir pēdējā nedēļa, kad putnus vēl var vērot tiešraides kamerā, jo putni ligzdu pametīs jau tuvākajā laikā.

VIDEO: Tiešraides balto stārķu ligzdā aug četri jaunputni, piektais izšķīlies nedzīvs

Video tiešraidē redzamajā balto stārķu ligzdā, kas izvietota uz viena no AS Sadales tīkls elektroapgādes balstiem un kuras iemītnieki nodēvēti par Fāzi un Voltu, aug četri jaunputni. Pavisam ligzdā tika izdētas un perētas piecas olas, taču veiksmīgi izšķīlās četras no tām – piektais mazulis aizvadītajā nedēļas nogalē šķilšanās laikā gājis bojā, vēsta uzņēmums.

VIDEO: Tiešraides balto stārķu ligzdā izšķiļas pirmie mazuļi

Video tiešraidē redzamais balto stārķu pāris, kas ligzdo uz viena no a/s Sadales tīkls elektroapgādes balstiem, sagaidījis pirmos mazuļus. Pirmā ola šķīlusies svētdien, 22. maija, rīta pusē, bet tās pašas dienas vakarā gaismu ieraudzījis arī otrs stārķēns. Kopumā ligzdā perētas piecas olas, un sagaidāms, ka turpmākajās dienās izšķilsies arī atlikušās trīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide