Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Telekomunikācijas

Vodafone zaudējumi gada laikā iespaidīgi - 7,6 miljardi eiro

Lielbritānijas mobilo sakaru operators Vodafone pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 7,6 miljardu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 2,8 miljardu eiro peļņu pirms gada, teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Bite vadītājs: Man nav grūts darbs

Kaspars Buls bija pēc skaita otrais cilvēks, kuru darbā pieņēma telekomunikāciju uzņēmums Bite, sākot darbību Latvijā. Iepriekš viņš jau bija atskārtis – kā zivs ūdenī jūtas pārdošanā un tirdzniecībā, kur pieredze bija sākusi krāties jau vidusskolas gados. Ar pārdošanu saistījās arī Kaspara karjeras starts Bitē. Tālākās izaugsmes virzība gan viņam nekad neesot bijusi pašmērķis. "Varbūt tas man arī palīdzēja, jo nebiju ieņēmis galvā, ka man līdz noteiktam laikam būtu jāizaug līdz noteiktam amatam. Tas ir nācis ļoti dabiski," saka Kaspars, kurš Bitē strādā jau četrpadsmito gadu un gandrīz trīs pēdējos ir šī uzņēmuma vadītājs.

Leimanis: LMT var attīstīt 5G bez sevišķa akcionāru papildu finansējuma piesaistes

Mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) būs līderis 5G ieviešanā, jo tam ir rīcības plāns un tas var nodrošināt attīstībai un 5G ieviešanai nepieciešamās investīcijas bez sevišķa akcionāru papildus finansējuma piesaistes, aģentūrai LETA sacīja LMT padomes priekšsēdētāja vietnieks Anrī Leimanis.

Latvija zaudē Lietuvai zvanu centru biznesa attīstībā

Latvija vēlas, lai šeit savu darbību attīstītu starptautiskie pakalpojumu uzņēmumi un veidotu zvanu centrus. Kaimiņvalsts Lietuva jau kļuvusi par līderi reģionā šajā jomā, taču izrādījies, ka Latvijā trūkst atbilstoši izglītotu cilvēku, kas šādos centros varētu strādāt. Vairāki Zviedrijas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi tādēļ atteikušies no biznesa izvietošanas Latvijā, sestdien vēstīja telekanāls LNT.

Nekad neko neesam nokavējuši

Par telekomunikācijām mūsdienās un tuvākajā nākotnē ar Bite tehnisko direktoru Gintu Butenu sarunājas Raivis Vilūns.

ES ministri Tallinā parakstījuši deklarāciju par 5G tīkla attīstību

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu konkurences un telekomunikāciju jomas ministri otrdien Tallinā parakstīja kopīgu deklarāciju par vienotu pamatnostādņu izstrādi 5G tīkla standartiem un apstiprināja dalībvalstu vēlmi Eiropu virzīt kā 5G tirgus līderi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide