Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Telekomunikācijas

Prasīgie maksā mazāk?

Kopš 2005. gadā Latvijas mobilo sakaru tirgū ienāca telekomunikāciju operators Bite, solot lētākas cenas nekā tās, ko piedāvāja jau esošie telefonsakaru operatori, šīs nozares tirgu var dēvēt par konkurences piesātinātu.

Tele2 izsolē iegūst labāko starta pozīciju 5G izvēršanai Latvijā

Otrdien, 11.septembrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) rīkotajā izsolē par 5G attīstībai izmantojamā radiofrekvenču spektra joslas lietošanas tiesību piešķiršanu uzvarējis vadošais mobilo sakaru operators Tele2. Līdz ar to Tele2 rīcībā šobrīd ir pilna un nepārtraukta nepieciešamā 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas paredzēta 5G pakalpojumu sniegšanai, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Eksperts: IPv6 nav tiešas saistības ar 5G paaudzes mobilo sakaru tehnoloģijām

IPv6 ir interneta protokola jaunākā versija, kas parādījās 2004. gadā, lai risinātu adrešu trūkuma un citas problēmas iepriekšējā protokola versijā. Eiropā pakalpojumu sniedzēji IPv6 aktīvāk sāka izmantot pēc 2011. gada, piemēram,  Tele2 IPv6  adreses  saviem klientiem Latvijā piedāvā jau vairākus gadus. Šim jaunākajam interneta protokolam nav tiešas saistības ar gaidāmo 5G standartu – standarts nepieprasīs IPv6 kā obligātu nosacījumu, portālam Diena.lv skaidroja uzņēmuma Tele2 pārstāvji.

Leimanis: LMT var attīstīt 5G bez sevišķa akcionāru papildu finansējuma piesaistes

Mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais telefons (LMT) būs līderis 5G ieviešanā, jo tam ir rīcības plāns un tas var nodrošināt attīstībai un 5G ieviešanai nepieciešamās investīcijas bez sevišķa akcionāru papildus finansējuma piesaistes, aģentūrai LETA sacīja LMT padomes priekšsēdētāja vietnieks Anrī Leimanis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide