Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tests

Pārtraukta brīvprātīgā pieteikšanās Covid-19 testiem

Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, ka Covid-19 testēšana ir mērķtiecīgāka un to pēc iespējas drīzāk saņem cilvēki, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams, piemēram, cilvēki ar saslimšanas simptomiem, līdz ar to no pirmdienas, 26. oktobra, Covid-19 testu cilvēki varēs saņemt ar ārsta nosūtījumu, portālu Diena.lv informēja VM pārstāve.

Centīsies mazināt rindas uz analīzēm

Lai Covid-19 analīzes varētu veikt Rīgā, iedzīvotājiem, kuri tām pieteikušies, var nākties gaidīt pat nedēļu. Ja persona, kurai ir aizdomas par saslimšanu, šajā laikā uz savu atbildību ir ievērojusi pašizolāciju vai karantīnu, Covid-19 izplatības iespējas mazinās. Tomēr, ja šis cilvēks, gaidot iespēju veikt analīzes, dzīvi turpinājis ierastajā režīmā, iespējas slimībai izplatīties tālāk palielinās.

ASV skolotāji iebilst pret testiem

Skolotāju vidū aug dusmas par standartizētajiem testiem ASV skolās, pārmetot, ka šāda veida pārbaudījumu sistēma kaitējot izglītības kvalitātei. Cīņai pret testiem, pret ko protestēt sāka skolotāji Sietlā, pievienojušies kolēģi, skolēni un bērnu vecāki arī citviet valstī.

Dirty Deal Teatro pirmizrāde - Kartupeļēdāji

2013. gada 11.janvārī pirmā pirmizrāde Dirty Deal Teatro būs Kartupeļēdāji, kas top Dirty Deal Teatro un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projekta TESTS ietvaros. Savukārt pēdējās izrādes piedzīvos Dmitrija Petrenko izrāde Tonio, informē DDT pārstāve Aija Murāne.Kartupeļēdāji ir piektā izrāde, kas top projekta TESTS ietvaros.

Septītais Golfs triumfējoši uzkāpj tronī

Viens no retākajiem talantiem pasaulē ir uzrunāt klusējot. Tāds talants piemīt Džokondai pie Luvras sienas un divus metrus garai zaļajai mambai savannas zālē.

Ziemas riepas jāizvēlas, domājot par drošību

Šoziem riepas kļūs lētākas, šādu prognozi septembrī izteica Rietumeiropas analītiķi. Eirozonas problēmas, autotirgus lejupslīde un zemāks pieprasījums pēc riepām tik tiešām teorētiski solīja cenu kritumu. Tomēr vietējie eksperti šūpo galvas - nekāda debesmanna lētu ziemas riepu veidā šosezon nesnigs.

Projekta Tests izrādes atgriežas Dirty Deal Teatro repertuārā

Pēc vasaras brīvdienām teātra Dirty Deal Teatro repertuārā atgriežas projekta Tests izrādes Dzin un Cilvēks šinelī, pastāstīja Dirty Deal Teatro un Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji.Tests ir teātra Dirty Deal Teatro un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projekts, kurā izrādes veido jaunie režisori un kurās spēlē Nacionālā teātra aktieri.

Atklājot Dauna sindromu, ap 90% grūtnieču izvēlas abortu

Ja grūtniecības laikā atklāj Dauna sindromu (DS), ASV un Eiropā grūtniecību ar medicīnisku abortu pārtrauc 91-93% gadījumos, vēsta literatūras dati, un mediķi saka - Latvijas statistika varētu būt ļoti līdzīga. Apsvērumi esot dažādi - ģimenes baidās, ka netiks galā - ne emocionāli, ne finansiāli, raizējas, ka ģimene var izjukt. Tomēr ir arī vecāki, kuri izvēlas turpināt grūtniecību. Ginekologi pēdējā laikā novērojuši, ka arvien vairāk topošo māmiņu lūdz veikt testus grūtniecības laikā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide